Spremljevalni program 2015 - Sejem Narava - zdravje
SI
Show menu

Spremljevalni program 2015

Ves spremljevalni program
Gibanje
Prehrana
Zdravje
Zeleno sobivanje
Wellness in naravna kozmetika
Ura 
Naslov Predavanja / aktivnosti 
Organizator 
Predavatelj / Moderator 
Predavalnica 
05. 11. 2015
09:00 - 19:00
BIOIMPEDANČNA TESTIRANJA TELESNE SESTAVE NA DIAGNOSTIČNEM ANALIZATORJU INBODY IN POSVETI  
Victus d.o.o. (Bodifit) 
 
Razstavni prostor Victus (dvorana A2)  
09:00 - 19:00
DEGUSTACIJE IZDELKOV SUPREŽIVIL PURASANA IN PREHRANSKIH DOPOLNIL PhD S SVETOVANJEM 
Victus d.o.o. (Bodifit)  
 
Razstavni prostor Victus (dvorana A2)  
09:00 - 11:00
TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK (ZA ŠOLSKE SKUPINE)  
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano 
 
Razstavni prostork MKGP (dvorana A2)  
09:00 - 10:00
DELAVNICA: MOŽGANSKI FITNES (ZA ŠOLSKE SKUPINE) 
Ant d.o.o. 
Jasmina Lambergar 
Avla levo  
09:00 - 10:00
RAZPOSAJENI RAČUNALNIKI, IZPOSTAVLJENI OTROCI (ZA ŠOLSKE SKUPINE)  
Safe.si  
Maja Vreča  
Avla desno  
09:00 - 12:00
ZGODILA SE JE NESREČA - PREVIJANJE POŠKODOVANIH MEDVEDKOV (ZA PREDŠOLSKE SKUPINE IN 1. RAZREDE OŠ) 
Srednja zdravstvena šola  
Špela Flerin, prof. z dijaki  
Galerija  
09:00 - 13:00
DELAVNICA: PRIKAZ PRVE POMOČI  
Srednja zdravstvena šola  
Julijana Bekš, prof., z dijaki 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A)  
09:00 - 13:00
DELAVNICA: NEGA ROK  
Srednja zdravstvena šola  
Alojzija Fink, prof. , z dijaki  
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A)  
09:00 - 19:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije  
zdravniki in specialisti  
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG  
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
Razstavni prostor Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE SLADKORJA V KRVI  
Dita  
 
Razstavni prostor Dita (dvorana A2)  
09:00 - 12:00
PROBLEMSKA KONFERENCA IN OKROGLA MIZA : » ZRAK , VODA IN BLAGINJA «  
Zveza ekoloških gibanj Slovenije - ZEG  
 
Urška  
10:00 - 11:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
10:00 - 11:00
KONOPLJA: ENA RASTLINA, NESKONČNO REŠITEV (ZA ŠOLSKE SKUPINE)  
Društvo Onej 
 
Avla desno  
10:00 - 10:30
NAČRTUJEMO VRT Z APLIKACIJO NAREDI VRT.SI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
10:00 - 11:00
PRIPRAVA TOPLE SANITARNE VODE  
ENSVET  
Lucjan Batista  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C )  
10:00 - 11:00
PO SLEDEH MEDVEDA (delavnica za šolske skupine)  
Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta 
Iztok Tomažič, Dolores Nagode, Urška Marinko 
Avla levo  
10:00 - 13:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
11:00 - 12:00
RIDE & BIKE  
RA Kozjansko  
 
Avla desno  
11:00 - 12:00
MOŽGANI - NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO  
Sinapsa  
doc. dr. Blaž Koritnik 
Avla levo  
11:00 - 12:00
BIOLOŠKE ČISTILNE NAPRAVE 
ENSVET  
Lucjan Batista  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
11:00 - 11:30
SOS BOLEZNI IN ŠKODLJIVCI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
12:00 - 13:00
MOŽGANI IN HRANA  
Sinapsa  
Doc. Dr. Nina Mohorko  
Avla desno  
12:00 - 12:30
NAČRTUJEMO VRT Z APLIKACIJO NAREDI VRT.SI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
12:00 - 13:00
OGREVANJE IN PRIPRAVA TOPLE VODE S TOPLOTNO ČRPALKO 
GI ZRMK  
Mag. Samo Cotelj - ENSVET 
Razstavni prostor GI ZRMK ( dvorana C )  
13:00 - 14:00
S CELOSTNIM PRISTOPOM DO DOLGOTRAJNEGA USTNEGA ZDRAVJA 
Ustna Medicina  
Nina Novak, diplomirana medicinska sestra 
Avla desno  
13:00 - 14:00
ČISTA VOZILA IN OKOLJU PRIJAZNA VOŽNJA  
GI ZRMK  
Primož Krapež - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
13:00 - 15:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA S HORARNIM ASTROLOGOM TADEJEM ŠINKOM 
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Tadej Šink 
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
14:00 - 15:00
KAKO PREPOZNATI DEMENCO – PRVI ZNAKI  
Spominčica, Slovensko združenje za pomoč pri demenci  
Štefanija L. Zlobec 
Avla desno  
14:00 - 14:30
SOS BOLEZNI IN ŠKODLJIVCI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
14:00 - 15:00
PREVERJANJE IN ZAGOTAVLJANJE ZRAKOTESNOSTI STAVBNEGA OVOJA – PRAKTIČNA UPORABA IN VPLIV NA ENERGIJSKO UČINKOVITOST  
GI ZRMK  
Primož Krapež - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
14:00 - 16:00
Elektromobilnost: Priložnosti in izzivi ter vloga lokalnih skupnosti pri razvoju 
 
 
Povodni mož 
15:00 - 16:00
PREDAVANJE IN VODENA DEGUSTACIJA BUČNEGA OLJA TOVARNE OLJA GEA, OLJARNE FRAM, OLJARNE IN MEŠALNICE SREDIŠČE TER PREDSTAVITEV GIZ GOLICA – ZDRUŽENJA PRIDELOVALCEV IN PREDELOVALCEV ŠTAJERSKO-PREKMU... 
GIZ GOLICA-združenja pridelovalcev in predelovalcev ŠPBO  
Estera Pristovnik in predstavniki oljarn  
Razstavni prostor Ministrastvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (dvorana A2)  
15:00 - 17:00
DIAGNOSTIČNI PREGLED PO SISTEMU TRADICIONALNE KITAJSKE MEDICINE (PULZ IN JEZIK DIAGNOSTIKA)  
Dao TKM (Eurohit d.o.o.) 
Zdravnica Lu Li s prevajalko Petro Kolar  
Razstavni prostor Dao TKM (hala A)  
15:00 - 18:00
SPIROMETRIJA - S preiskavo ocenimo kapaciteto in funkcijo pljuč. Merimo volumne in pretoke vdihanega in izdihanega zraka 
Zdravstveni zavod Zdravje 
 
Razstavni prostor Zdravstveni zavod Zdravje (predverje dvorane A) 
15:00 - 16:00
IZGORELOST pri starših, otrocih in pedagogih  
Čarobni otroci  
Anita Šerjak Koci  
Avla levo  
15:00 - 16:00
UGOTAVLJANJE NAPAK V STAVBNEM OVOJU S TERMOGRAFIJO IN PRESKUSOM ZRAKOTESNOSTI  
GI ZRMK  
Primož Krapež - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
15:00 - 18:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
15:00 - 16:00
ETERIČNA OLJA ZA ŽENSKO DUŠO IN TELO  
Magnolija  
Nina Medved  
Avla desno  
16:00 - 17:00
MEDICINSKA TERMOGRAFIJA - diagnostično orodje 21. stoletja 
Vila zdravja  
Davor Bilič, certificirani medicinski termografist 
Avla desno  
16:00 - 18:30
MOŽGANSKI FITNES  
Ant d.o.o., Center za urjenje spomina  
Jasmina Lambergar 
Avla levo  
16:00 - 17:00
DEMONSTRACIJSKI PRIMER TRAJNOSTNE GRADNJE, EKO SREBRNA HIŠA, EE HIGHRISE  
GI ZRMK 
Akropola, GI ZRMK, Remty, Robotina, SGG  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
17:00 - 18:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
17:00 - 18:00
PREBUJANJE ČLOVEŠTVA  
Društvo Share Slovenija  
Aleš Novak  
Avla desno  
17:00 - 17:30
NAČRTUJEMO VRT Z APLIKACIJO NAREDI VRT.SI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
17:00 - 17:30
SOS BOLEZNI IN ŠKODLJIVCI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
17:00 - 17:30
TOPLOTNE ČRPALKE - POCENI IN OKOLJU PRIJAZEN VIR OGREVANJA 
GI ZRMK 
Doc. dr. Henrik Gjerkeš  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
17:30 - 19:00
Energetska izkaznica stavbe in drugi certifikati trajnostne gradnje - Episcope, RePublic_ZEB, EE-HIGHRISE, CABEE  
GI ZRMK 
Doc. dr. Marjana Šijanec Zavrl, mag. Miha Tomšič, Andraž Rakušček, Luka Zupančič, Neva Jejčič - GI ZRMK  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
18:00 - 19:00
AYURVEDA  
Hiša Ayurveda, Mekssa d.o.o.  
Dr. Manivannan Ramasamy, B.A.M.S.  
Avla desno  
18:00 - 19:00
KONOPLJA V AYURVEDI  
Društvo Onej 
Maja Kolarevič  
Avla levo  
06. 11. 2015
09:00 - 19:00
BIOIMPEDANČNA TESTIRANJA TELESNE SESTAVE NA DIAGNOSTIČNEM ANALIZATORJU INBODY IN POSVETI  
Victus d.o.o. (Bodifit) 
 
Razstavni prostor Victus (dvorana A2)  
09:00 - 11:00
TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK (ZA VRTCE IN ŠOLE)  
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano 
 
Razstavni prostor MKGP (dvorana A2)  
09:00 - 10:00
1 MIN JEZE TI VZAME 60 SEC SREČE - Tečaj obvladovanja jeze za telebane! (predavanje za šole) 
Društvo SMC Maribor  
Sanja OBAHA BRODNJAK, mladinska delavka in svetovalka 
Avla levo  
09:00 - 12:00
PROBLEMSKA KONFERENCA: »SKUPAJ-GRADNIKI ZDRAVJA« »S skupnimi prizadevanji delodajalcev in delojemalcev v trgovinski, storitveni in proizvodni dejavnosti do spoznanja vrednosti preventive«, ... 
Podjetniško trgovska zbornica (ki deluje pod GZS) s Sindikatom delavcev trgovine Slovenije ter Sindikatom obrti in podjetništva Slovenije 
prof.dr. Metoda Dodič Fikfak, dr. med, predstojnica Kliničnega inštituta za medicino dela, prometa in športa; Lorenzo Munar, vodja projekta v Oddelku za preventivo in raziskave Evropske agencije za varnost in zdravje pri delu ter ostali https://www.gzs.si/skupaj-gradniki-zdravja/vsebina/Dogodki  
Urška  
09:00 - 19:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije  
zdravniki in specialisti  
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG  
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
Razstavni prostor Društva za zdravje srca in ožilja Slovenije (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE SLADKORJA V KRVI  
Dita  
 
Razstavni prostor Dita (dvorana A2)  
09:00 - 13:00
MERJENJE VITALNIH FUNKCIJ  
Srednja zdravstvena šola  
Lucija Matić, prof., z dijaki 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A)  
09:00 - 13:00
DELAVNICA: SAMOPREGLEDOVANJE DOJK IN MOD  
Srednja zdravstvena šola  
Tanja Gašperlin, prof. , z dijaki.  
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A)  
10:00 - 11:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
10:00 - 11:00
OMREŽEN.SEM - Sem odvisnik od pametnega telefona, tabličnega računalnika, računalnika? (predavanje za šolske skupine) 
Društvo SMC Maribor  
mag. Gašper OTRIN 
Avla levo  
10:00 - 13:00
MERITEV MAŠČOBE V ČLOVEŠKEM TELESU PO METODI BIOELEKTRIČNE INPEDANČNE ANALIZE 
Zdravstveni zavod Zdravje 
 
Razstavni prostor Zdravstveni zavod Zdravje (predverje dvorane A) 
10:00 - 11:00
SEM DETEL IN VEDNO POTRKAM PREDNO VSTOPIM (LIFE Kočevsko) 
Zavod za gozdove 
Mirko Perušek, Tina Koritnik, Irena Bertoncelj  
Avla desno  
10:00 - 11:00
PRIMERI ENERGIJSKO UČINKOVITIH NOVOGRADENJ IZ LESA TER PRENOVA STAVB Z UPORABO LESA 
GI ZRMK  
Dr. Miha Praznik - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
10:00 - 13:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
11:00 - 12:00
KULINARIČNA TRADICIJA EVROPE Kulinarična tradicija Evrope 
Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije 
Dr. Janko Rode  
Avla levo  
11:00 - 12:00
ENERGIJSKA BILANCA STANOVANJSKE STAVBE – NAČRTOVANJE UKREPOV SANACIJE IN PREPOZNAVANJE VISOKO UČINKOVITIH STAVB  
GI ZRMK  
Dr. Miha Praznik - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
12:00 - 13:00
DR.MILAN KREK O KONOPLJI  
Društvo Onej  
Dr.Milan Krek  
Avla levo  
12:00 - 14:00
NAČRTOVANJE ENERGIJSKO UČINKOVITIH STANOVANJSKIH NOVOGRADENJ  
GI ZRMK  
Dr. Miha Praznik - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
12:00 - 13:00
LIOLIFILIZACIJA JAGODIČEVJA 
K.L.P. d.o.o. 
Rudi Javh 
Galerija 
13:00 - 14:00
SAMOPLAČNIŠKI PROGRAM ZDRAVLJENJA DEBELOSTI V ZD LJUBLJANA 
ZD Ljubljana 
Valerija Palkovič, dipl.m.s., vodja Zdravstveno-vzgojnega centra Šiška 
Avla levo 
13:00 - 14:00
SPODBUJANJE SAJENJA MEDOVITIH RASTLIN NA JAVNIH POVRŠINAH - OKROGLA MIZA  
Čebelarska zveza Slovenije  
g. Jure Justinek vodja opazovalno napovedovalne službe pri ČZS, g. Tone Hrovat, direktor Grm Novo Mesto - Center Biotehnike In Turizma, g. Matjaž Mastnak, svetovalec v Arboretumu v Volčjem Potoku, ga. Jožica Golob - Klančič univ. dipl. org. hortikulture in krajinske arhitekture , ga. Mojca Rehar Klančič univ. dipl. ing. agronomije, Trajnice Golob Klančič, predstavnik Skupnosti občin Slovenije  
Avla desno  
13:00 - 14:00
SODOBNI NAČINI PREZRAČEVANJA STANOVANJSKIH STAVB 
GI ZRMK  
Dr. Miha Praznik - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
13:00 - 15:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA S HORARNIM ASTROLOGOM TADEJEM ŠINKOM 
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Tadej Šink 
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
14:00 - 15:00
DEMENCA - IZZIV PRIHODNOSTI  
Spominčica, Slovensko združenje za pomoč pri demenci  
David Krivec 
Avla desno  
14:00 - 15:00
ZDRAVLJENJE S KONOPLJO IN IZKUŠNJE  
Društvo Onej  
Božidar Radišič  
Avla levo  
14:00 - 15:00
PREDSTAVITEV : ČIGOTA – CENTER ZDRAVEGA ŽIVLJENJA, ZLATIBOR (SPECIALIZIRANA BOLNICA ZA BOLEZNI ŠČITNICE IN BOLEZNI METABOLIZMA)  
Turistična zveza Srbije  
 
Razstavni prostor Turistična zveza Srbije (dvorana A)  
14:00 - 15:00
UPORABA DEŽEVNICE V HIŠAH – PRERAČUN IN IZVEDBA SISTEMOV TER PRAKTIČNE IZKUŠNJE  
GI ZRMK  
Marjan Bratkovič - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
15:00 - 16:00
MOŽGANI IN GIBANJE  
Sinapsa  
prof. dr. Nejc Šarabon 
Avla desno  
15:00 - 17:00
DIAGNOSTIČNI PREGLED PO SISTEMU TRADICIONALNE KITAJSKE MEDICINE (PULZ IN JEZIK DIAGNOSTIKA)  
Dao TKM (Eurohit d.o.o.) 
 
Razstavni prostor Dao TKM  
15:00 - 16:00
KAKO NAJ ODGOVORNO SKRBIM ZA SVOJE ZDRAVJE 
Zdravstveni zavod Zdravje 
prim. Doc. Dr.Petek Davorina, dr. med., spec. druž. med. 
Galerija  
15:00 - 16:00
TOPLOTNA ZAŠČITA STANOVANJSKIH STAVB 
GI ZRMK  
Janko Rozman - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
15:00 - 18:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
16:00 - 17:00
PREDAVANJE IN VODENA DEGUSTACIJA IDRIJSKIH ŽLIKROFOV  
Gostilna Kos, Idrija  
 
Razstavni prostor Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (dvorana A2)  
16:00 - 17:00
TRANSMISIJSKA MEDITACIJA – POT DO NOTRANJE SVOBODE 
Društvo Share Slovenija  
Mira Iskrač 
Galerija  
16:00 - 17:00
NAJ BO OKRASNI VRT UPORABEN  
Klub Gaia 
Loreta Vlahovič  
Avla desno  
16:00 - 17:00
DEMONSTRACIJSKI PRIMER TRAJNOSTNE GRADNJE, EKO SREBRNA HIŠA, EE HIGHRISE  
GI ZRMK  
Akropola, GI ZRMK, Remty, Robotina, SGG  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
16:30 - 18:00
MOŽGANSKI FITNES  
Ant d.o.o., Center za urjenje spomina  
Jasmina Lambergar 
Avla levo  
17:00 - 18:00
PREDAVANJE Z URBANOM PRAPROTNIKOM: TEK ZA ZAČETNIKE  
Urbani tekači  
Urban Praprotnik  
Avla desno  
17:00 - 18:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
17:00 - 18:00
EKSTRA DEVIŠKO OLJČNO OLJE SLOVENSKE ISTRE Z ZAŠČITENO OZNAČBO POREKLA 
Skupina slovenskih pridelovalcev oljčnega olja slovenske Istre 
 
Razstavni prostor Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (A2) 
17:00 - 17:30
30-MINUTNA MEDITACIJA S SANDIJEM DOLINARJEM  
Sensa  
Sandi Dolinar  
Galerija  
17:00 - 17:20
LASTNOSTI IN VGRADNJA OKEN TER OKOLJSKI CERTIFIKAT ZNAK KAKOVOSTI V GRADITELJSTVU 
GI ZRMK  
Neva Jejčič - GI ZRMK  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
17:20 - 17:40
KOLIKO NAS ZARES STANEJO GOSPODINJSKI APARATI? 
GI ZRMK  
Neva Jejčič - GI ZRMK  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
17:30 - 18:00
HIPNOTERAPIJA ZA HUJŠANJE Z ANJO BOHINC BOJETU 
Anja Bohinc Bojetu 
 
Galerija 
17:40 - 18:00
TRAJNOSTNA RABA ENERGIJE Z OKOLJSKIMI VIDIKI 
GI ZRMK  
Mag. Miha Tomšič, Mihael Mirtič, Neva Jejčič - GI ZRMK  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
18:00 - 19:00
RAZSTRUPLJANJE - PANCHAKARMA  
Hiša Ayurveda, Mekssa d.o.o.  
Dr. Manivannan Ramasamy, B.A.M.S.  
Avla desno  
18:00 - 19:00
NATUROPATIJA IN OHRANJANJE ZDRAVJA 
Saeka, Erika Brajnik s.p.  
Erika Brajnik  
Avla levo  
18:00 - 19:00
ZDRAVNIK ZDRAVI, NARAVA OZDRAVI  
Narava zdravi d.o.o.  
Jože Majes 
Galerija  
07. 11. 2015
09:00 - 19:00
BIOIMPEDANČNA TESTIRANJA TELESNE SESTAVE NA DIAGNOSTIČNEM ANALIZATORJU INBODY IN POSVETI  
Victus d.o.o. (Bodifit)  
 
Razstavni prostor Victus (dvorana A2)  
09:00 - 19:00
DEGUSTACIJE IZDELKOV SUPREŽIVIL PURASANA IN PREHRANSKIH DOPOLNIL PhD S SVETOVANJEM 
Victus d.o.o. (Bodifit)  
 
Razstavni prostor Victus (dvorana A2)  
09:00 - 10:00
EPIDEMIJA SAMOPOŠKODOVANJA MED MLADIMI  
Društvo SMC Maribor  
Sanja OBAHA BRODNJAK, mladinska delavka in svetovalka 
Avla desno  
09:00 - 10:00
ZDRAVLJENJE, PREVENTIVA IN UPORABA ZELIŠČ V TRADICIONALNI KITAJSKI MEDICINI 
Dao TKM (Eurohit d.o.o.)  
Petra Kolar, vodja ordinacije Dao TKM ter konsekutivna prevajalka iz kitajskega jezika. 
Galerija  
09:00 - 19:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije  
zdravniki in specialisti  
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG  
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
Razstavni prostor Društvo za zdravje srca in ožilja (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE SLADKORJA V KRVI  
Dita  
 
Razstavni prostor Dita (dvorana A2)  
09:30 - 10:00
30-MINUTNA MEDITACIJA S SANDIJEM DOLINARJEM  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Sandi Dolinar  
Avla levo  
10:00 - 13:00
3-URNA TEKAŠKA DELAVNICA Z URBANOM PRAPROTNIKOM 
Urbani tekači  
Urban Praprotnik  
Avla desno  
10:00 - 11:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
10:00 - 11:00
DR.PAUL HORNBY (Vancuver, Kanada) 
Društvo Onej  
Dr. Paul Hornby  
Galerija  
10:00 - 13:00
MERITEV MAŠČOBE V ČLOVEŠKEM TELESU PO METODI BIOELEKTRIČNE INPEDANČNE ANALIZE 
Zdravstveni zavod Zdravje 
 
Razstavni prostor Zdravstveni zavod Zdravje 
10:00 - 10:30
PRESAJANJE IN OSKRBA LONČNIC  
Klub Gaia  
Loreta Vlahović  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
10:00 - 11:00
TERMIČNI SOLARNI SISTEMI V DRUŽINSKIH HIŠAH 
GI ZRMK  
Mag. Ivan Kenda - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
10:00 - 11:00
ČLOVEK IN MEDVED  
Zavod za gozdove  
Rok Černe  
Avla levo  
11:00 - 12:00
DR.JOSIPINA ČERVEK  
Društvo Onej  
Dr.Josipina Červek  
Galerija  
11:00 - 12:00
MALE BIOLOŠKE ČISTILNE NAPRAVE 
GI ZRMK  
Mag. Ivan Kenda - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
11:00 - 12:00
SIVKA - KRALJICA DIŠAVNIC 
Ekotera d.o.o.  
Tanja Arandjelović 
Avla levo  
12:00 - 14:00
ZVOČNO-ENERGIJSKA KIRURGIJA 
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Dr.Mira Omrzel 
Galerija  
12:00 - 14:00
ČAS, ZAVEST IN ZDRAVJE- IZKUSTVENO PREDAVANJE  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Amrit Srečko Šorli  
Avla levo  
12:00 - 12:30
PRESAJANJE IN OSKRBA LONČNIC  
Klub Gaia  
Loreta Vlahović  
Razstavni prostor Klub Gaia  
12:00 - 13:00
VZROKI IN ODPRAVA PLESNI V STAVBAH 
GI ZRMK  
Carmen Hladnik Prosenc - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
13:00 - 14:00
DEPRESIJA  
Hiša Ayurveda, Mekssa d.o.o.  
Dr. Manivannan Ramasamy, B.A.M.S.  
Avla desno  
13:00 - 14:00
UČINKOVITA RABA ENERGIJE IN VARČEVANJE Z ELEKTRIČNO ENERGIJO  
GI ZRMK  
Carmen Hladnik Prosenc - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
13:00 - 15:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA S HORARNIM ASTROLOGOM TADEJEM ŠINKOM 
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Tadej Šink 
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
14:00 - 15:15
OTROCI IN SLADKOR - KDO IZBIRA KAJ JEDO NAŠI OTROCI  
Društvo Uživaj življenje  
Mladen Krsnik  
Avla levo  
14:00 - 16:00
SAVINA ATAI: NAJPOMEMBNEJŠA SUPERŽIVILA IN TRENING ZA ŽENSKE – Poskrbite zase in se optimalno negujte v vsakem ciklu leta, meseca in življenjskega obdobja. 
Face Force  
Savina Atai  
Galerija  
14:00 - 15:00
RAZPOSAJENI RAČUNALNIKI, IZPOSTAVLJENI OTROCI! 
Safe.si  
Maja Vrečar  
Avla desno  
14:00 - 17:00
DIAGNOSTIČNI PREGLED PO SISTEMU TRADICIONALNE KITAJSKE MEDICINE (PULZ IN JEZIK DIAGNOSTIKA)  
Dao TKM (Eurohit d.o.o.) 
Zdravnica Lu Li s prevajalko Petro Kolar  
Razstavni prostor Dao TKM (dvorana A)  
14:00 - 15:00
OPTIMALNA IZBIRA, NABAVA, VGRADNJA, DELOVANJE, VZDRŽEVANJE IN RAZGRADNJA KURILNE NAPRAVE  
GI ZRMK  
Andrej Svetina - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
14:00 - 14:30
PRESAJANJE IN OSKRBA LONČNIC  
Klub Gaia  
Loreta Vlahović  
Stojnica Klub Gaia  
15:00 - 16:00
UMETNOST ŽIVLJENJA Kako živeti iz zavedanja - preprosto in nepogojeno?  
Društvo Share Slovenija 
Albina Škerbinc 
Avla desno  
15:00 - 18:00
SPIROMETRIJA - S preiskavo ocenimo kapaciteto in funkcijo pljuč. Merimo volumne in pretoke vdihanega in izdihanega zraka 
Zdravstveni zavod Zdravje 
 
Razstavni prostor Zdravstveni zavod Zdravje (predverje dvorane A) 
15:00 - 16:00
PRIPRAVA SANITARNE VODE Z OBNOVLJIVIMI VIRI ENERGIJE 
GI ZRMK  
Carmen Hladnik Prosenc - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
15:00 - 18:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
15:15 - 16:00
MISELNE IGRE IN HRANA ZA MOŽGANE  
Organika + in Zrava juhica  
Irena Tomažin  
Avla levo  
16:00 - 17:00
SPOMIN LAHKO IZBOLJŠAMO NA NARAVEN NAČIN  
OM AHIMSA ZDRAVA TRGOVINA d.o.o. 
 
Avla desno  
16:00 - 18:30
MOŽGANSKI FITNES  
Ant d.o.o., Center za urjenje spomina  
Jasmina Lambergar 
Avla levo  
16:00 - 17:00
CBD OLJE - MODNA MUHA ALI NARAVNI SPODBUJEVALEC ZDRAVJA? 
Herbeks d.o.o.  
Gregor Zorn  
Galerija  
16:00 - 17:00
DEMONSTRACIJSKI PRIMER TRAJNOSTNE GRADNJE, EKO SREBRNA HIŠA, EE HIGHRISE 
GI ZRMK  
Akropola, GI ZRMK, Remty, Robotina, SGG  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
17:00 - 18:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
17:00 - 18:30
POGOVOR S STROKOVNJAKI: ALI JE HRANA LAHKO NAGRADA ZA OTROKA  
Zdrava juhica in Organika + d.o.o  
Irena Tomažin in strokovnjaki s področja prehrane ter pedagogike  
Avla desno  
17:00 - 18:00
ZAKAJ NAŠE TELO POTREBUJE KONOPLJO?  
Herbeks d.o.o.  
pred. Rok Svetek (Good Green) 
Galerija  
17:00 - 18:00
PREVENTIVNI IN SANACIJSKI UKREPI PRI POPLAVAH IN PLAZOVIH 
GI ZRMK  
Jože Kos, Jurij Skok, Dušanka Brožič, Neva Jejčič - GI ZRMK  
Razstavni prostor ZRMK, hala C  
18:00 - 19:00
NATUROPATIJA IN OHRANJANJE ZDRAVJA 
Saeka, Erika Brajnik s.p.  
Erika Brajnik  
Avla levo  
18:00 - 19:00
KAKO NAJ ODGOVORNO SKRBIM ZA SVOJE ZDRAVJE 
Zdravstveni zavod Zdravje 
Žiga Hladnik, dr. med., spec. druž. med. 
Galerija  
08. 11. 2015
09:00 - 17:00
BIOIMPEDANČNA TESTIRANJA TELESNE SESTAVE NA DIAGNOSTIČNEM ANALIZATORJU INBODY IN POSVETI  
Victus d.o.o. (Bodifit)  
 
Razstavni prostor Victus  
09:00 - 17:00
DEGUSTACIJE IZDELKOV SUPREŽIVIL PURASANA IN PREHRANSKIH DOPOLNIL PhD S SVETOVANJEM 
Victus d.o.o. (Bodifit)  
 
Razstavni prostor Victus  
09:00 - 17:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije  
zdravniki in specialisti  
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije  
09:00 - 17:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG  
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
 
09:00 - 10:00
DEMENCA PRI MLAJŠIH LJUDEH  
Spominčica, Slovensko združenje za pomoč pri demenci  
Lea Žmuc, dr. med 
Avla desno  
09:00 - 17:00
MERJENJE SLADKORJA V KRVI  
Dita  
 
Razstavni prostor Dita  
09:00 - 10:00
POSTANIMO SAMOOSKRBNI IN ZDRAVI! Interaktivno predavanje 
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  
Prof. ddr. Ana Vovk Korže  
Avla levo  
10:00 - 11:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
10:00 - 11:00
DAJTE OTROKU NOŽ IN POJEDEL BO ZELENJAVO (PREDSTAVITEV IZKUŠENJ IZ DELAVNIC V RAZLIČNIH VRTCIH)  
Zdrava juhica in Organika + d.o.o 
Irena Tomažin  
Avla levo  
10:00 - 13:00
SPIROMETRIJA - S preiskavo ocenimo kapaciteto in funkcijo pljuč. Merimo volumne in pretoke vdihanega in izdihanega zraka 
Zdravstveni zavod Zdravje 
 
Razstavni prostor Zdravstveni zavod Zdravje 
10:00 - 11:00
VARČEVANJE S TOPLO IN HLADNO VODO V GOSPODINJSTVIH 
GI ZRMK 
Patricjo Božič - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK, hala C  
10:00 - 11:00
NAČRTOVANJE VRTA Z NAREDIVRT.SI  
Klub Gaia 
Vanes Husić 
Avla desno  
10:00 - 11:00
ANALIZA ZEMLJE ZA POTREBE VRTNARJENJA - UDELEŽENCI LAHKO PRINESETE SVOJE VZORCE ZEMLJE  
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  
Prof. ddr. Ana Vovk Korže  
Razstavni prostor Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  
10:00 - 13:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
11:00 - 12:00
DIAGNOSTIKA V TRADICIONALNI KITAJSKI MEDICINI DAJE POGLOBLJEN VPOGLED NA POSAMEZNIKOVO STANJE V TELESU – METODE SAMOZDRAVLJENJA (PRAKTIČNI PRIMERI IN NASVETI  
Dao TKM (Eurohit d.o.o.)  
Petra Kolar, vodja ordinacije Dao TKM ter konsekutivna prevajalka iz kitajskega jezika. 
Galerija  
11:00 - 12:00
VODA ŽIVLJENJA  
Društvo Share Slovenija  
Janika Jančič 
Avla desno  
11:00 - 12:30
MOŽGANSKI FITNES  
Ant d.o.o.  
Jasmina Lambergar 
Avla levo  
11:00 - 12:00
PREDSTAVITEV KNJIG, NOVOSTI S PODROČJA PRSTI, PERMAKULTURE, VRTNARJENJA, EKOREMEDIACIJ – SONARAVNIH UREDITEV ZA VODE, ČIŠČENJE PRSTI 
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  
Prof. ddr. Ana Vovk Korže  
Razstavni prostor Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  
11:00 - 12:00
EKONOMIKA ENERGENTOV IN DOBE VRAČANJA  
GI ZRMK 
Patricjo Božič - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
11:30 - 12:30
PREHRANA IN OTROCI - kulinarična delavnica z Ireno Tomažin 
Zdrava juhica in Organika + d.o.o 
Irena Tomažin  
Razstavni prostor Organika + (dvorana A2)  
12:00 - 13:00
GRADNJA S KONOPLJO  
Društvo Onej  
 
Avla desno  
12:00 - 12:30
NAČRTUJEMO VRT Z APLIKACIJO NAREDI VRT.SI  
Klub Gaia 
Vanes Husić 
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
12:00 - 13:00
ENOSTAVNI ENERGETSKI UKREPI 
GI ZRMK 
Patricjo Božič - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
12:30 - 13:00
30-MINUTNA MEDITACIJA S SANDIJEM DOLINARJEM  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Sandi Dolinar  
Avla levo  
13:00 - 14:00
PREDAVANJE: ALEN KOBILICA  
Organika + d.o.o.  
Alen Kobilica  
Avla levo  
13:00 - 14:00
PREBAVNE TEŽAVE  
Hiša Ayurveda, Mekssa d.o.o.  
Dr. Manivannan Ramasamy, B.A.M.S.  
Avla desno  
13:00 - 14:00
SKORAJ NIČ-ENERGIJSKE STAVBE – KAKO SO OPREDELJENE, PRIMERI DOMAČIH DOBRIH PRAKS 
GI ZRMK 
Gašper Stegnar - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
13:00 - 15:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA S HORARNIM ASTROLOGOM TADEJEM ŠINKOM 
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Tadej Šink 
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
14:00 - 17:00
DIAGNOSTIČNI PREGLED PO SISTEMU TRADICIONALNE KITAJSKE MEDICINE (PULZ IN JEZIK DIAGNOSTIKA)  
Dao TKM (Eurohit d.o.o.) 
Zdravnica Lu Li s prevajalko Petro Kolar  
Razstavni prostor Dao TKM (dvorana A)  
14:00 - 15:00
DELAVNICE ČAROBNI OTROCI 
Anita Šerjak Koci  
Čarobni otroci  
Avla levo  
14:00 - 15:00
SPREGLEDANO POSLANSTVO SPOLNOSTI  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Zoran Železnikar  
Avla desno  
14:30 - 15:00
SOS BOLEZNI IN ŠKODLJIVCI  
Klub Gaia 
Vanes Husić 
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
15:00 - 16:00
ZDRAVI ODNOSI  
Društvo SMC Maribor  
Peter Pučnik, zakonski in družinski terapevt  
Avla desno  
15:00 - 15:30
NAČRTUJEMO VRT Z APLIKACIJO NAREDI VRT.SI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
15:00 - 16:00
INTEGRALNO (ENERGIJSKO) NAČRTOVANJE STAVB 
GI ZRMK 
Gašper Stegnar - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
15:00 - 17:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
16:00 - 17:00
URADNI ZAKLJUČEK DOBRODELNEGA PROJEKTA “USTVARIMO TRENUTEK GIBANJA” IN PREDAJA VREDNOSTNEGA BONA  
Društvo Bodifit  
 
Galerija  
16:00 - 17:00
DEMONSTRACIJSKI PRIMER TRAJNOSTNE GRADNJE, EKO SREBRNA HIŠA, EE HIGHRISE 
GI ZRMK 
Akropola, GI ZRMK, Remty, Robotina, SGG  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
16:30 - 17:00
SOS BOLEZNI IN ŠKODLJIVCI  
Klub Gaia 
Vanes Husić 
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  

Novice

20.10.2021

Končno na sejem!

Danes ob 9. uri zjutraj smo po dveh letih zatišja končno odprli vrata sejmu za zdrav življenjski slog, zato vas toliko bolj optimistično vabimo na 51. sejem Narava-zdravje. Po obdobju negotovosti, zaprtja javnega življenja ...
Preberi več >>
20.10.2021

Predstavitev kandidatov in zmagovalca za Inovativnega mladega kmeta / kmetico 2021

Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije (KGZS) in Zveza slovenske podeželske mladine (ZSPM) spodbujata inovativnost med mladimi na podeželju, zato med kandidati izberejo nekoga, ki živi in dela na kmetiji ...
Preberi več >>
20.10.2021

Vplivneži na sejmu: Rimanič v četrtek, Žiga »ScorpioLZ« v soboto

Vljudno vabljeni na pogovor ob kavi s slovenskim influencerjem Matejem Rimaničem, poznanim pod spletnim vzdevkom Rimanič v četrtek od 13.30 in 14.30 ure na glavnem odru. Sogovornika se bosta sprehodila skozi več različnih tematik ...
Preberi več >>
Arhiv novic »