SI
Show menu

Spremljevalni program 2015

Ves spremljevalni program
Gibanje
Prehrana
Zdravje
Zeleno sobivanje
Wellness in naravna kozmetika
Ura 
Naslov Predavanja / aktivnosti 
Organizator 
Predavatelj / Moderator 
Predavalnica 
05. 11. 2015
09:00 - 19:00
BIOIMPEDANČNA TESTIRANJA TELESNE SESTAVE NA DIAGNOSTIČNEM ANALIZATORJU INBODY IN POSVETI  
Victus d.o.o. (Bodifit) 
 
Razstavni prostor Victus (dvorana A2)  
09:00 - 19:00
DEGUSTACIJE IZDELKOV SUPREŽIVIL PURASANA IN PREHRANSKIH DOPOLNIL PhD S SVETOVANJEM 
Victus d.o.o. (Bodifit)  
 
Razstavni prostor Victus (dvorana A2)  
09:00 - 11:00
TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK (ZA ŠOLSKE SKUPINE)  
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano 
 
Razstavni prostork MKGP (dvorana A2)  
09:00 - 12:00
ZGODILA SE JE NESREČA - PREVIJANJE POŠKODOVANIH MEDVEDKOV (ZA PREDŠOLSKE SKUPINE IN 1. RAZREDE OŠ) 
Srednja zdravstvena šola  
Špela Flerin, prof. z dijaki  
Galerija  
09:00 - 13:00
DELAVNICA: PRIKAZ PRVE POMOČI  
Srednja zdravstvena šola  
Julijana Bekš, prof., z dijaki 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A)  
09:00 - 13:00
DELAVNICA: NEGA ROK  
Srednja zdravstvena šola  
Alojzija Fink, prof. , z dijaki  
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A)  
09:00 - 19:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije  
zdravniki in specialisti  
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG  
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
Razstavni prostor Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE SLADKORJA V KRVI  
Dita  
 
Razstavni prostor Dita (dvorana A2)  
09:00 - 10:00
RAZPOSAJENI RAČUNALNIKI, IZPOSTAVLJENI OTROCI (ZA ŠOLSKE SKUPINE)  
Safe.si  
Maja Vreča  
Avla desno  
09:00 - 10:00
DELAVNICA: MOŽGANSKI FITNES (ZA ŠOLSKE SKUPINE) 
Ant d.o.o. 
Jasmina Lambergar 
Avla levo  
09:00 - 12:00
PROBLEMSKA KONFERENCA IN OKROGLA MIZA : » ZRAK , VODA IN BLAGINJA «  
Zveza ekoloških gibanj Slovenije - ZEG  
 
Urška  
10:00 - 11:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
10:00 - 11:00
KONOPLJA: ENA RASTLINA, NESKONČNO REŠITEV (ZA ŠOLSKE SKUPINE)  
Društvo Onej 
 
Avla desno  
10:00 - 10:30
NAČRTUJEMO VRT Z APLIKACIJO NAREDI VRT.SI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
10:00 - 11:00
PRIPRAVA TOPLE SANITARNE VODE  
ENSVET  
Lucjan Batista  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C )  
10:00 - 11:00
PO SLEDEH MEDVEDA (delavnica za šolske skupine)  
Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta 
Iztok Tomažič, Dolores Nagode, Urška Marinko 
Avla levo  
10:00 - 13:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
11:00 - 12:00
RIDE & BIKE  
RA Kozjansko  
 
Avla desno  
11:00 - 12:00
MOŽGANI - NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO  
Sinapsa  
doc. dr. Blaž Koritnik 
Avla levo  
11:00 - 12:00
BIOLOŠKE ČISTILNE NAPRAVE 
ENSVET  
Lucjan Batista  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
11:00 - 11:30
SOS BOLEZNI IN ŠKODLJIVCI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
12:00 - 13:00
MOŽGANI IN HRANA  
Sinapsa  
Doc. Dr. Nina Mohorko  
Avla desno  
12:00 - 12:30
NAČRTUJEMO VRT Z APLIKACIJO NAREDI VRT.SI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
12:00 - 13:00
OGREVANJE IN PRIPRAVA TOPLE VODE S TOPLOTNO ČRPALKO 
GI ZRMK  
Mag. Samo Cotelj - ENSVET 
Razstavni prostor GI ZRMK ( dvorana C )  
13:00 - 14:00
S CELOSTNIM PRISTOPOM DO DOLGOTRAJNEGA USTNEGA ZDRAVJA 
Ustna Medicina  
Nina Novak, diplomirana medicinska sestra 
Avla desno  
13:00 - 14:00
ČISTA VOZILA IN OKOLJU PRIJAZNA VOŽNJA  
GI ZRMK  
Primož Krapež - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
13:00 - 15:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA S HORARNIM ASTROLOGOM TADEJEM ŠINKOM 
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Tadej Šink 
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
14:00 - 15:00
KAKO PREPOZNATI DEMENCO – PRVI ZNAKI  
Spominčica, Slovensko združenje za pomoč pri demenci  
Štefanija L. Zlobec 
Avla desno  
14:00 - 14:30
SOS BOLEZNI IN ŠKODLJIVCI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
14:00 - 15:00
PREVERJANJE IN ZAGOTAVLJANJE ZRAKOTESNOSTI STAVBNEGA OVOJA – PRAKTIČNA UPORABA IN VPLIV NA ENERGIJSKO UČINKOVITOST  
GI ZRMK  
Primož Krapež - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
14:00 - 16:00
Elektromobilnost: Priložnosti in izzivi ter vloga lokalnih skupnosti pri razvoju 
 
 
Povodni mož 
15:00 - 16:00
PREDAVANJE IN VODENA DEGUSTACIJA BUČNEGA OLJA TOVARNE OLJA GEA, OLJARNE FRAM, OLJARNE IN MEŠALNICE SREDIŠČE TER PREDSTAVITEV GIZ GOLICA – ZDRUŽENJA PRIDELOVALCEV IN PREDELOVALCEV ŠTAJERSKO-PREKMU... 
GIZ GOLICA-združenja pridelovalcev in predelovalcev ŠPBO  
Estera Pristovnik in predstavniki oljarn  
Razstavni prostor Ministrastvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (dvorana A2)  
15:00 - 17:00
DIAGNOSTIČNI PREGLED PO SISTEMU TRADICIONALNE KITAJSKE MEDICINE (PULZ IN JEZIK DIAGNOSTIKA)  
Dao TKM (Eurohit d.o.o.) 
Zdravnica Lu Li s prevajalko Petro Kolar  
Razstavni prostor Dao TKM (hala A)  
15:00 - 18:00
SPIROMETRIJA - S preiskavo ocenimo kapaciteto in funkcijo pljuč. Merimo volumne in pretoke vdihanega in izdihanega zraka 
Zdravstveni zavod Zdravje 
 
Razstavni prostor Zdravstveni zavod Zdravje (predverje dvorane A) 
15:00 - 16:00
IZGORELOST pri starših, otrocih in pedagogih  
Čarobni otroci  
Anita Šerjak Koci  
Avla levo  
15:00 - 16:00
UGOTAVLJANJE NAPAK V STAVBNEM OVOJU S TERMOGRAFIJO IN PRESKUSOM ZRAKOTESNOSTI  
GI ZRMK  
Primož Krapež - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
15:00 - 18:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
15:00 - 16:00
ETERIČNA OLJA ZA ŽENSKO DUŠO IN TELO  
Magnolija  
Nina Medved  
Avla desno  
16:00 - 17:00
MEDICINSKA TERMOGRAFIJA - diagnostično orodje 21. stoletja 
Vila zdravja  
Davor Bilič, certificirani medicinski termografist 
Avla desno  
16:00 - 18:30
MOŽGANSKI FITNES  
Ant d.o.o., Center za urjenje spomina  
Jasmina Lambergar 
Avla levo  
16:00 - 17:00
DEMONSTRACIJSKI PRIMER TRAJNOSTNE GRADNJE, EKO SREBRNA HIŠA, EE HIGHRISE  
GI ZRMK 
Akropola, GI ZRMK, Remty, Robotina, SGG  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
17:00 - 18:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
17:00 - 18:00
PREBUJANJE ČLOVEŠTVA  
Društvo Share Slovenija  
Aleš Novak  
Avla desno  
17:00 - 17:30
NAČRTUJEMO VRT Z APLIKACIJO NAREDI VRT.SI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
17:00 - 17:30
SOS BOLEZNI IN ŠKODLJIVCI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
17:00 - 17:30
TOPLOTNE ČRPALKE - POCENI IN OKOLJU PRIJAZEN VIR OGREVANJA 
GI ZRMK 
Doc. dr. Henrik Gjerkeš  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
17:30 - 19:00
Energetska izkaznica stavbe in drugi certifikati trajnostne gradnje - Episcope, RePublic_ZEB, EE-HIGHRISE, CABEE  
GI ZRMK 
Doc. dr. Marjana Šijanec Zavrl, mag. Miha Tomšič, Andraž Rakušček, Luka Zupančič, Neva Jejčič - GI ZRMK  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
18:00 - 19:00
AYURVEDA  
Hiša Ayurveda, Mekssa d.o.o.  
Dr. Manivannan Ramasamy, B.A.M.S.  
Avla desno  
18:00 - 19:00
KONOPLJA V AYURVEDI  
Društvo Onej 
Maja Kolarevič  
Avla levo  
06. 11. 2015
09:00 - 19:00
BIOIMPEDANČNA TESTIRANJA TELESNE SESTAVE NA DIAGNOSTIČNEM ANALIZATORJU INBODY IN POSVETI  
Victus d.o.o. (Bodifit) 
 
Razstavni prostor Victus (dvorana A2)  
09:00 - 11:00
TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK (ZA VRTCE IN ŠOLE)  
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano 
 
Razstavni prostor MKGP (dvorana A2)  
09:00 - 10:00
1 MIN JEZE TI VZAME 60 SEC SREČE - Tečaj obvladovanja jeze za telebane! (predavanje za šole) 
Društvo SMC Maribor  
Sanja OBAHA BRODNJAK, mladinska delavka in svetovalka 
Avla levo  
09:00 - 12:00
PROBLEMSKA KONFERENCA: »SKUPAJ-GRADNIKI ZDRAVJA« »S skupnimi prizadevanji delodajalcev in delojemalcev v trgovinski, storitveni in proizvodni dejavnosti do spoznanja vrednosti preventive«, ... 
Podjetniško trgovska zbornica (ki deluje pod GZS) s Sindikatom delavcev trgovine Slovenije ter Sindikatom obrti in podjetništva Slovenije 
prof.dr. Metoda Dodič Fikfak, dr. med, predstojnica Kliničnega inštituta za medicino dela, prometa in športa; Lorenzo Munar, vodja projekta v Oddelku za preventivo in raziskave Evropske agencije za varnost in zdravje pri delu ter ostali https://www.gzs.si/skupaj-gradniki-zdravja/vsebina/Dogodki  
Urška  
09:00 - 19:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije  
zdravniki in specialisti  
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG  
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
Razstavni prostor Društva za zdravje srca in ožilja Slovenije (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE SLADKORJA V KRVI  
Dita  
 
Razstavni prostor Dita (dvorana A2)  
09:00 - 13:00
MERJENJE VITALNIH FUNKCIJ  
Srednja zdravstvena šola  
Lucija Matić, prof., z dijaki 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A)  
09:00 - 13:00
DELAVNICA: SAMOPREGLEDOVANJE DOJK IN MOD  
Srednja zdravstvena šola  
Tanja Gašperlin, prof. , z dijaki.  
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A)  
10:00 - 11:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
10:00 - 11:00
OMREŽEN.SEM - Sem odvisnik od pametnega telefona, tabličnega računalnika, računalnika? (predavanje za šolske skupine) 
Društvo SMC Maribor  
mag. Gašper OTRIN 
Avla levo  
10:00 - 13:00
MERITEV MAŠČOBE V ČLOVEŠKEM TELESU PO METODI BIOELEKTRIČNE INPEDANČNE ANALIZE 
Zdravstveni zavod Zdravje 
 
Razstavni prostor Zdravstveni zavod Zdravje (predverje dvorane A) 
10:00 - 11:00
SEM DETEL IN VEDNO POTRKAM PREDNO VSTOPIM (LIFE Kočevsko) 
Zavod za gozdove 
Mirko Perušek, Tina Koritnik, Irena Bertoncelj  
Avla desno  
10:00 - 11:00
PRIMERI ENERGIJSKO UČINKOVITIH NOVOGRADENJ IZ LESA TER PRENOVA STAVB Z UPORABO LESA 
GI ZRMK  
Dr. Miha Praznik - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
10:00 - 13:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
11:00 - 12:00
KULINARIČNA TRADICIJA EVROPE Kulinarična tradicija Evrope 
Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije 
Dr. Janko Rode  
Avla levo  
11:00 - 12:00
ENERGIJSKA BILANCA STANOVANJSKE STAVBE – NAČRTOVANJE UKREPOV SANACIJE IN PREPOZNAVANJE VISOKO UČINKOVITIH STAVB  
GI ZRMK  
Dr. Miha Praznik - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
12:00 - 13:00
DR.MILAN KREK O KONOPLJI  
Društvo Onej  
Dr.Milan Krek  
Avla levo  
12:00 - 14:00
NAČRTOVANJE ENERGIJSKO UČINKOVITIH STANOVANJSKIH NOVOGRADENJ  
GI ZRMK  
Dr. Miha Praznik - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
12:00 - 13:00
LIOLIFILIZACIJA JAGODIČEVJA 
K.L.P. d.o.o. 
Rudi Javh 
Galerija 
13:00 - 14:00
SAMOPLAČNIŠKI PROGRAM ZDRAVLJENJA DEBELOSTI V ZD LJUBLJANA 
ZD Ljubljana 
Valerija Palkovič, dipl.m.s., vodja Zdravstveno-vzgojnega centra Šiška 
Avla levo 
13:00 - 14:00
SPODBUJANJE SAJENJA MEDOVITIH RASTLIN NA JAVNIH POVRŠINAH - OKROGLA MIZA  
Čebelarska zveza Slovenije  
g. Jure Justinek vodja opazovalno napovedovalne službe pri ČZS, g. Tone Hrovat, direktor Grm Novo Mesto - Center Biotehnike In Turizma, g. Matjaž Mastnak, svetovalec v Arboretumu v Volčjem Potoku, ga. Jožica Golob - Klančič univ. dipl. org. hortikulture in krajinske arhitekture , ga. Mojca Rehar Klančič univ. dipl. ing. agronomije, Trajnice Golob Klančič, predstavnik Skupnosti občin Slovenije  
Avla desno  
13:00 - 14:00
SODOBNI NAČINI PREZRAČEVANJA STANOVANJSKIH STAVB 
GI ZRMK  
Dr. Miha Praznik - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
13:00 - 15:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA S HORARNIM ASTROLOGOM TADEJEM ŠINKOM 
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Tadej Šink 
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
14:00 - 15:00
DEMENCA - IZZIV PRIHODNOSTI  
Spominčica, Slovensko združenje za pomoč pri demenci  
David Krivec 
Avla desno  
14:00 - 15:00
ZDRAVLJENJE S KONOPLJO IN IZKUŠNJE  
Društvo Onej  
Božidar Radišič  
Avla levo  
14:00 - 15:00
PREDSTAVITEV : ČIGOTA – CENTER ZDRAVEGA ŽIVLJENJA, ZLATIBOR (SPECIALIZIRANA BOLNICA ZA BOLEZNI ŠČITNICE IN BOLEZNI METABOLIZMA)  
Turistična zveza Srbije  
 
Razstavni prostor Turistična zveza Srbije (dvorana A)  
14:00 - 15:00
UPORABA DEŽEVNICE V HIŠAH – PRERAČUN IN IZVEDBA SISTEMOV TER PRAKTIČNE IZKUŠNJE  
GI ZRMK  
Marjan Bratkovič - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
15:00 - 16:00
MOŽGANI IN GIBANJE  
Sinapsa  
prof. dr. Nejc Šarabon 
Avla desno  
15:00 - 17:00
DIAGNOSTIČNI PREGLED PO SISTEMU TRADICIONALNE KITAJSKE MEDICINE (PULZ IN JEZIK DIAGNOSTIKA)  
Dao TKM (Eurohit d.o.o.) 
 
Razstavni prostor Dao TKM  
15:00 - 16:00
KAKO NAJ ODGOVORNO SKRBIM ZA SVOJE ZDRAVJE 
Zdravstveni zavod Zdravje 
prim. Doc. Dr.Petek Davorina, dr. med., spec. druž. med. 
Galerija  
15:00 - 16:00
TOPLOTNA ZAŠČITA STANOVANJSKIH STAVB 
GI ZRMK  
Janko Rozman - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
15:00 - 18:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
16:00 - 17:00
PREDAVANJE IN VODENA DEGUSTACIJA IDRIJSKIH ŽLIKROFOV  
Gostilna Kos, Idrija  
 
Razstavni prostor Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (dvorana A2)  
16:00 - 17:00
TRANSMISIJSKA MEDITACIJA – POT DO NOTRANJE SVOBODE 
Društvo Share Slovenija  
Mira Iskrač 
Galerija  
16:00 - 17:00
NAJ BO OKRASNI VRT UPORABEN  
Klub Gaia 
Loreta Vlahovič  
Avla desno  
16:00 - 17:00
DEMONSTRACIJSKI PRIMER TRAJNOSTNE GRADNJE, EKO SREBRNA HIŠA, EE HIGHRISE  
GI ZRMK  
Akropola, GI ZRMK, Remty, Robotina, SGG  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
16:30 - 18:00
MOŽGANSKI FITNES  
Ant d.o.o., Center za urjenje spomina  
Jasmina Lambergar 
Avla levo  
17:00 - 18:00
PREDAVANJE Z URBANOM PRAPROTNIKOM: TEK ZA ZAČETNIKE  
Urbani tekači  
Urban Praprotnik  
Avla desno  
17:00 - 18:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
17:00 - 18:00
EKSTRA DEVIŠKO OLJČNO OLJE SLOVENSKE ISTRE Z ZAŠČITENO OZNAČBO POREKLA 
Skupina slovenskih pridelovalcev oljčnega olja slovenske Istre 
 
Razstavni prostor Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (A2) 
17:00 - 17:30
30-MINUTNA MEDITACIJA S SANDIJEM DOLINARJEM  
Sensa  
Sandi Dolinar  
Galerija  
17:00 - 17:20
LASTNOSTI IN VGRADNJA OKEN TER OKOLJSKI CERTIFIKAT ZNAK KAKOVOSTI V GRADITELJSTVU 
GI ZRMK  
Neva Jejčič - GI ZRMK  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
17:20 - 17:40
KOLIKO NAS ZARES STANEJO GOSPODINJSKI APARATI? 
GI ZRMK  
Neva Jejčič - GI ZRMK  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
17:30 - 18:00
HIPNOTERAPIJA ZA HUJŠANJE Z ANJO BOHINC BOJETU 
Anja Bohinc Bojetu 
 
Galerija 
17:40 - 18:00
TRAJNOSTNA RABA ENERGIJE Z OKOLJSKIMI VIDIKI 
GI ZRMK  
Mag. Miha Tomšič, Mihael Mirtič, Neva Jejčič - GI ZRMK  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
18:00 - 19:00
RAZSTRUPLJANJE - PANCHAKARMA  
Hiša Ayurveda, Mekssa d.o.o.  
Dr. Manivannan Ramasamy, B.A.M.S.  
Avla desno  
18:00 - 19:00
NATUROPATIJA IN OHRANJANJE ZDRAVJA 
Saeka, Erika Brajnik s.p.  
Erika Brajnik  
Avla levo  
18:00 - 19:00
ZDRAVNIK ZDRAVI, NARAVA OZDRAVI  
Narava zdravi d.o.o.  
Jože Majes 
Galerija  
07. 11. 2015
09:00 - 19:00
BIOIMPEDANČNA TESTIRANJA TELESNE SESTAVE NA DIAGNOSTIČNEM ANALIZATORJU INBODY IN POSVETI  
Victus d.o.o. (Bodifit)  
 
Razstavni prostor Victus (dvorana A2)  
09:00 - 19:00
DEGUSTACIJE IZDELKOV SUPREŽIVIL PURASANA IN PREHRANSKIH DOPOLNIL PhD S SVETOVANJEM 
Victus d.o.o. (Bodifit)  
 
Razstavni prostor Victus (dvorana A2)  
09:00 - 10:00
EPIDEMIJA SAMOPOŠKODOVANJA MED MLADIMI  
Društvo SMC Maribor  
Sanja OBAHA BRODNJAK, mladinska delavka in svetovalka 
Avla desno  
09:00 - 10:00
ZDRAVLJENJE, PREVENTIVA IN UPORABA ZELIŠČ V TRADICIONALNI KITAJSKI MEDICINI 
Dao TKM (Eurohit d.o.o.)  
Petra Kolar, vodja ordinacije Dao TKM ter konsekutivna prevajalka iz kitajskega jezika. 
Galerija  
09:00 - 19:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije  
zdravniki in specialisti  
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG  
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
Razstavni prostor Društvo za zdravje srca in ožilja (dvorana A)  
09:00 - 19:00
MERJENJE SLADKORJA V KRVI  
Dita  
 
Razstavni prostor Dita (dvorana A2)  
09:30 - 10:00
30-MINUTNA MEDITACIJA S SANDIJEM DOLINARJEM  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Sandi Dolinar  
Avla levo  
10:00 - 13:00
3-URNA TEKAŠKA DELAVNICA Z URBANOM PRAPROTNIKOM 
Urbani tekači  
Urban Praprotnik  
Avla desno  
10:00 - 11:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
10:00 - 11:00
DR.PAUL HORNBY (Vancuver, Kanada) 
Društvo Onej  
Dr. Paul Hornby  
Galerija  
10:00 - 13:00
MERITEV MAŠČOBE V ČLOVEŠKEM TELESU PO METODI BIOELEKTRIČNE INPEDANČNE ANALIZE 
Zdravstveni zavod Zdravje 
 
Razstavni prostor Zdravstveni zavod Zdravje 
10:00 - 10:30
PRESAJANJE IN OSKRBA LONČNIC  
Klub Gaia  
Loreta Vlahović  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
10:00 - 11:00
TERMIČNI SOLARNI SISTEMI V DRUŽINSKIH HIŠAH 
GI ZRMK  
Mag. Ivan Kenda - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
10:00 - 11:00
ČLOVEK IN MEDVED  
Zavod za gozdove  
Rok Černe  
Avla levo  
11:00 - 12:00
DR.JOSIPINA ČERVEK  
Društvo Onej  
Dr.Josipina Červek  
Galerija  
11:00 - 12:00
MALE BIOLOŠKE ČISTILNE NAPRAVE 
GI ZRMK  
Mag. Ivan Kenda - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
11:00 - 12:00
SIVKA - KRALJICA DIŠAVNIC 
Ekotera d.o.o.  
Tanja Arandjelović 
Avla levo  
12:00 - 14:00
ZVOČNO-ENERGIJSKA KIRURGIJA 
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Dr.Mira Omrzel 
Galerija  
12:00 - 14:00
ČAS, ZAVEST IN ZDRAVJE- IZKUSTVENO PREDAVANJE  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Amrit Srečko Šorli  
Avla levo  
12:00 - 12:30
PRESAJANJE IN OSKRBA LONČNIC  
Klub Gaia  
Loreta Vlahović  
Razstavni prostor Klub Gaia  
12:00 - 13:00
VZROKI IN ODPRAVA PLESNI V STAVBAH 
GI ZRMK  
Carmen Hladnik Prosenc - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
13:00 - 14:00
DEPRESIJA  
Hiša Ayurveda, Mekssa d.o.o.  
Dr. Manivannan Ramasamy, B.A.M.S.  
Avla desno  
13:00 - 14:00
UČINKOVITA RABA ENERGIJE IN VARČEVANJE Z ELEKTRIČNO ENERGIJO  
GI ZRMK  
Carmen Hladnik Prosenc - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
13:00 - 15:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA S HORARNIM ASTROLOGOM TADEJEM ŠINKOM 
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Tadej Šink 
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
14:00 - 15:15
OTROCI IN SLADKOR - KDO IZBIRA KAJ JEDO NAŠI OTROCI  
Društvo Uživaj življenje  
Mladen Krsnik  
Avla levo  
14:00 - 16:00
SAVINA ATAI: NAJPOMEMBNEJŠA SUPERŽIVILA IN TRENING ZA ŽENSKE – Poskrbite zase in se optimalno negujte v vsakem ciklu leta, meseca in življenjskega obdobja. 
Face Force  
Savina Atai  
Galerija  
14:00 - 15:00
RAZPOSAJENI RAČUNALNIKI, IZPOSTAVLJENI OTROCI! 
Safe.si  
Maja Vrečar  
Avla desno  
14:00 - 17:00
DIAGNOSTIČNI PREGLED PO SISTEMU TRADICIONALNE KITAJSKE MEDICINE (PULZ IN JEZIK DIAGNOSTIKA)  
Dao TKM (Eurohit d.o.o.) 
Zdravnica Lu Li s prevajalko Petro Kolar  
Razstavni prostor Dao TKM (dvorana A)  
14:00 - 15:00
OPTIMALNA IZBIRA, NABAVA, VGRADNJA, DELOVANJE, VZDRŽEVANJE IN RAZGRADNJA KURILNE NAPRAVE  
GI ZRMK  
Andrej Svetina - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
14:00 - 14:30
PRESAJANJE IN OSKRBA LONČNIC  
Klub Gaia  
Loreta Vlahović  
Stojnica Klub Gaia  
15:00 - 16:00
UMETNOST ŽIVLJENJA Kako živeti iz zavedanja - preprosto in nepogojeno?  
Društvo Share Slovenija 
Albina Škerbinc 
Avla desno  
15:00 - 18:00
SPIROMETRIJA - S preiskavo ocenimo kapaciteto in funkcijo pljuč. Merimo volumne in pretoke vdihanega in izdihanega zraka 
Zdravstveni zavod Zdravje 
 
Razstavni prostor Zdravstveni zavod Zdravje (predverje dvorane A) 
15:00 - 16:00
PRIPRAVA SANITARNE VODE Z OBNOVLJIVIMI VIRI ENERGIJE 
GI ZRMK  
Carmen Hladnik Prosenc - ENSVET  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
15:00 - 18:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
15:15 - 16:00
MISELNE IGRE IN HRANA ZA MOŽGANE  
Organika + in Zrava juhica  
Irena Tomažin  
Avla levo  
16:00 - 17:00
SPOMIN LAHKO IZBOLJŠAMO NA NARAVEN NAČIN  
OM AHIMSA ZDRAVA TRGOVINA d.o.o. 
 
Avla desno  
16:00 - 18:30
MOŽGANSKI FITNES  
Ant d.o.o., Center za urjenje spomina  
Jasmina Lambergar 
Avla levo  
16:00 - 17:00
CBD OLJE - MODNA MUHA ALI NARAVNI SPODBUJEVALEC ZDRAVJA? 
Herbeks d.o.o.  
Gregor Zorn  
Galerija  
16:00 - 17:00
DEMONSTRACIJSKI PRIMER TRAJNOSTNE GRADNJE, EKO SREBRNA HIŠA, EE HIGHRISE 
GI ZRMK  
Akropola, GI ZRMK, Remty, Robotina, SGG  
Razstavni prostor ZRMK (dvorana C)  
17:00 - 18:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
17:00 - 18:30
POGOVOR S STROKOVNJAKI: ALI JE HRANA LAHKO NAGRADA ZA OTROKA  
Zdrava juhica in Organika + d.o.o  
Irena Tomažin in strokovnjaki s področja prehrane ter pedagogike  
Avla desno  
17:00 - 18:00
ZAKAJ NAŠE TELO POTREBUJE KONOPLJO?  
Herbeks d.o.o.  
pred. Rok Svetek (Good Green) 
Galerija  
17:00 - 18:00
PREVENTIVNI IN SANACIJSKI UKREPI PRI POPLAVAH IN PLAZOVIH 
GI ZRMK  
Jože Kos, Jurij Skok, Dušanka Brožič, Neva Jejčič - GI ZRMK  
Razstavni prostor ZRMK, hala C  
18:00 - 19:00
NATUROPATIJA IN OHRANJANJE ZDRAVJA 
Saeka, Erika Brajnik s.p.  
Erika Brajnik  
Avla levo  
18:00 - 19:00
KAKO NAJ ODGOVORNO SKRBIM ZA SVOJE ZDRAVJE 
Zdravstveni zavod Zdravje 
Žiga Hladnik, dr. med., spec. druž. med. 
Galerija  
08. 11. 2015
09:00 - 17:00
BIOIMPEDANČNA TESTIRANJA TELESNE SESTAVE NA DIAGNOSTIČNEM ANALIZATORJU INBODY IN POSVETI  
Victus d.o.o. (Bodifit)  
 
Razstavni prostor Victus  
09:00 - 17:00
DEGUSTACIJE IZDELKOV SUPREŽIVIL PURASANA IN PREHRANSKIH DOPOLNIL PhD S SVETOVANJEM 
Victus d.o.o. (Bodifit)  
 
Razstavni prostor Victus  
09:00 - 17:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije  
zdravniki in specialisti  
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije  
09:00 - 17:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG  
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
 
09:00 - 10:00
DEMENCA PRI MLAJŠIH LJUDEH  
Spominčica, Slovensko združenje za pomoč pri demenci  
Lea Žmuc, dr. med 
Avla desno  
09:00 - 17:00
MERJENJE SLADKORJA V KRVI  
Dita  
 
Razstavni prostor Dita  
09:00 - 10:00
POSTANIMO SAMOOSKRBNI IN ZDRAVI! Interaktivno predavanje 
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  
Prof. ddr. Ana Vovk Korže  
Avla levo  
10:00 - 11:00
TEČAJ NORDIJSKE HOJE  
Pulz Šport d.o.o.  
Miha Jurečič 
Zbor na stojnici Pulz Šport d.o.o.  
10:00 - 11:00
DAJTE OTROKU NOŽ IN POJEDEL BO ZELENJAVO (PREDSTAVITEV IZKUŠENJ IZ DELAVNIC V RAZLIČNIH VRTCIH)  
Zdrava juhica in Organika + d.o.o 
Irena Tomažin  
Avla levo  
10:00 - 13:00
SPIROMETRIJA - S preiskavo ocenimo kapaciteto in funkcijo pljuč. Merimo volumne in pretoke vdihanega in izdihanega zraka 
Zdravstveni zavod Zdravje 
 
Razstavni prostor Zdravstveni zavod Zdravje 
10:00 - 11:00
VARČEVANJE S TOPLO IN HLADNO VODO V GOSPODINJSTVIH 
GI ZRMK 
Patricjo Božič - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK, hala C  
10:00 - 11:00
NAČRTOVANJE VRTA Z NAREDIVRT.SI  
Klub Gaia 
Vanes Husić 
Avla desno  
10:00 - 11:00
ANALIZA ZEMLJE ZA POTREBE VRTNARJENJA - UDELEŽENCI LAHKO PRINESETE SVOJE VZORCE ZEMLJE  
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  
Prof. ddr. Ana Vovk Korže  
Razstavni prostor Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  
10:00 - 13:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
11:00 - 12:00
DIAGNOSTIKA V TRADICIONALNI KITAJSKI MEDICINI DAJE POGLOBLJEN VPOGLED NA POSAMEZNIKOVO STANJE V TELESU – METODE SAMOZDRAVLJENJA (PRAKTIČNI PRIMERI IN NASVETI  
Dao TKM (Eurohit d.o.o.)  
Petra Kolar, vodja ordinacije Dao TKM ter konsekutivna prevajalka iz kitajskega jezika. 
Galerija  
11:00 - 12:00
VODA ŽIVLJENJA  
Društvo Share Slovenija  
Janika Jančič 
Avla desno  
11:00 - 12:30
MOŽGANSKI FITNES  
Ant d.o.o.  
Jasmina Lambergar 
Avla levo  
11:00 - 12:00
PREDSTAVITEV KNJIG, NOVOSTI S PODROČJA PRSTI, PERMAKULTURE, VRTNARJENJA, EKOREMEDIACIJ – SONARAVNIH UREDITEV ZA VODE, ČIŠČENJE PRSTI 
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  
Prof. ddr. Ana Vovk Korže  
Razstavni prostor Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano  
11:00 - 12:00
EKONOMIKA ENERGENTOV IN DOBE VRAČANJA  
GI ZRMK 
Patricjo Božič - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
11:30 - 12:30
PREHRANA IN OTROCI - kulinarična delavnica z Ireno Tomažin 
Zdrava juhica in Organika + d.o.o 
Irena Tomažin  
Razstavni prostor Organika + (dvorana A2)  
12:00 - 13:00
GRADNJA S KONOPLJO  
Društvo Onej  
 
Avla desno  
12:00 - 12:30
NAČRTUJEMO VRT Z APLIKACIJO NAREDI VRT.SI  
Klub Gaia 
Vanes Husić 
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
12:00 - 13:00
ENOSTAVNI ENERGETSKI UKREPI 
GI ZRMK 
Patricjo Božič - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
12:30 - 13:00
30-MINUTNA MEDITACIJA S SANDIJEM DOLINARJEM  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Sandi Dolinar  
Avla levo  
13:00 - 14:00
PREDAVANJE: ALEN KOBILICA  
Organika + d.o.o.  
Alen Kobilica  
Avla levo  
13:00 - 14:00
PREBAVNE TEŽAVE  
Hiša Ayurveda, Mekssa d.o.o.  
Dr. Manivannan Ramasamy, B.A.M.S.  
Avla desno  
13:00 - 14:00
SKORAJ NIČ-ENERGIJSKE STAVBE – KAKO SO OPREDELJENE, PRIMERI DOMAČIH DOBRIH PRAKS 
GI ZRMK 
Gašper Stegnar - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C )  
13:00 - 15:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA S HORARNIM ASTROLOGOM TADEJEM ŠINKOM 
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Tadej Šink 
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
14:00 - 17:00
DIAGNOSTIČNI PREGLED PO SISTEMU TRADICIONALNE KITAJSKE MEDICINE (PULZ IN JEZIK DIAGNOSTIKA)  
Dao TKM (Eurohit d.o.o.) 
Zdravnica Lu Li s prevajalko Petro Kolar  
Razstavni prostor Dao TKM (dvorana A)  
14:00 - 15:00
DELAVNICE ČAROBNI OTROCI 
Anita Šerjak Koci  
Čarobni otroci  
Avla levo  
14:00 - 15:00
SPREGLEDANO POSLANSTVO SPOLNOSTI  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Zoran Železnikar  
Avla desno  
14:30 - 15:00
SOS BOLEZNI IN ŠKODLJIVCI  
Klub Gaia 
Vanes Husić 
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
15:00 - 16:00
ZDRAVI ODNOSI  
Društvo SMC Maribor  
Peter Pučnik, zakonski in družinski terapevt  
Avla desno  
15:00 - 15:30
NAČRTUJEMO VRT Z APLIKACIJO NAREDI VRT.SI  
Klub Gaia 
N.Breznik  
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)  
15:00 - 16:00
INTEGRALNO (ENERGIJSKO) NAČRTOVANJE STAVB 
GI ZRMK 
Gašper Stegnar - ENSVET  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
15:00 - 17:00
SENSINA OSEBNA (PO)SVETOVANJA Z GRAFOLOGINJO EDITO TOMIČ  
Sensa, Adria Media Ljubljana  
Edita Tomič  
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A)  
16:00 - 17:00
URADNI ZAKLJUČEK DOBRODELNEGA PROJEKTA “USTVARIMO TRENUTEK GIBANJA” IN PREDAJA VREDNOSTNEGA BONA  
Društvo Bodifit  
 
Galerija  
16:00 - 17:00
DEMONSTRACIJSKI PRIMER TRAJNOSTNE GRADNJE, EKO SREBRNA HIŠA, EE HIGHRISE 
GI ZRMK 
Akropola, GI ZRMK, Remty, Robotina, SGG  
Razstavni prostor GI ZRMK (dvorana C)  
16:30 - 17:00
SOS BOLEZNI IN ŠKODLJIVCI  
Klub Gaia 
Vanes Husić 
Razstavni prostor Klub Gaia (dvorana C)