SI
Show menu

Spremljevalni program

Ves spremljevalni program
Gibanje
Prehrana
Wellness in naravna kozmetika
Zdravje
Zeleno sobivanje
Ura 
Naslov Predavanja / aktivnosti 
Organizator 
Predavatelj / Moderator 
Predavalnica 
13. 11. 2014
09:00 - 19:00
iDANCE (3D FUZIJA PLESNIH RITMOV) 
Plesna šola Urška 
Plesna šola Urška 
Razstavni prostor Plesna šola Urška (dvorana C) 
09:00 - 19:00
KULINARIČNE PREDSTAVITVE ZDRUŽENJA SURFOOD 
Inštitut S.U.R.F. 
Danilo Ivanuša, Martin Rojnik 
Razstavni prostor Bija (dvorana A) 
09:00 - 19:00
DEGUSTACIJE SLADIC: AJDOVA TORTA, AJDOV KRUH Z MANDLJI IN SUHIM SADJEM, LEŠNIKOVI PIŠKOTI, AJDOVA POTICA, AJDOV TRIE 
Čebelarska zveza Slovenije-JSSČ 
Sladice pripravi Šola Grm iz NM 
Razstavni prostor Čebelarska zveza Slovenije-JSSČ (dvorana A2) 
09:00 - 12:00
DELAVNICA: PRIPRAVA FEELGOOD SMOOTHIJEV (Feelgood kuhinja dobrega počutja) 
FEELGOOD 
 
Razstavni prostor Bodi eko 
09:00 - 13:00
DELAVNICA: NEGA ROK 
Srednja zdravstvena šola 
prof. Alojzija Fink z dijaki 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola 
09:00 - 19:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije 
zdravniki in specialisti 
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije 
09:00 - 19:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG 
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
 
09:00 - 19:00
PROGRAM SAMOPREGLEDOVANJA ZA MOŠKE IN ŽENSKE -ZDRAVJE NA DELOVNEM MESTU, SIM CENTER-OSVAJANJE ROČNIH SPRETNOSTI NA SIMULACIJSKIH LUTKAH ZA USPEŠNO OSKRBO PACIENTOV. 
Zdravstveni dom Ljubljana 
 
Razstavni prostor Zdravstveni dom Ljubljana (dvorana A) 
09:00 - 13:00
DELAVNICA: PRIKAZ PRVE POMOČI 
Srednja zdravstvena šola 
prof. Alojzija Fink z dijaki Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola 
 
09:00 - 14:00
LOKALNA SAMOOSKRBA: UVELJAVITEV NAČELA KRATKIH VERIG V SISTEMU JAVNEGA NAROČANJA HRANE IN ŽIVIL V JAVNIH ZAVODIH (dogodek na vabila!) 
MKO in RRA LUR 
 
Povodni mož 
10:00 - 11:00
STARANJE, POZABLJANJE IN MOŽGANI 
Sinapsa 
dr. Rok Berlot 
Avla desno 
10:00 - 13:00
OKROGLA MIZA: NACIONALNA PLATFORMA ZA SLOVENIJO BREZ ZAVRŽENE HRANE 
Ekologi brez meja 
Ekologi brez meja z gosti-strokovnjaki 
Galerija 
10:00 - 10:45
BIOLOŠKE ČISTILNE NAPRAVE 
ZRMK 
Lucjan Batista 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
10:00 - 17:00
INDIVIDUALNA ENERGETSKA SVETOVANJA ZA OBISKOVALCE SEJMA 
 
Vladimir Bizjak, Lucjan Batista 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
10:45 - 11:30
UPORABA HLADNE IN TOPLE VODE V GOSPODINJSTVIH 
ZRMK 
Vladimir Bizjak 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
11:30 - 12:15
VODA JE DOBRINA-ALI ZNAMO Z NJO UPRAVLJATI 
UL, BF 
prof. dr. Mihael Jožef Toman-UL, BF, Oddelek za biologijo 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
12:00 - 14:00
OKROGLA MIZA: KONOPLJA V SVETU IN SLOVENIJI - od užitka k zdravju, od pasivnosti k podjetnosti. 
Društvo Onej 
Pristojna ministrstva; sodišče, tožilstvo, policija, NIJZ, Varuh človekovih pravic, KPK, nevladne organizacije ter uporabniki. Moderator: Toni Cahunek 
Avla levo 
12:00 - 18:00
GRAFOLOŠKA ANALIZA PODPISA 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Edita Tomoč 
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A) 
12:15 - 13:45
OKROGLA MIZA: ONESNAŽENJE ALPSKIH JEZER 
CIPRA 
Moderator: dr. Matej Ogrin-CIPRA, sodelujoči: mag. Martin Šolar-Triglavski narodni park, prof.dr. Mihael Jožef Toman, UL, BF, Oddelek za Biologijo, dr. Anton Brancelj in dr. Tamara Lah Turnšek-Nacionalni inštitut za biologijo, dr. Samo Podgornik-Zavod za ribištvo Slovenije 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
13:00 - 16:00
Razstavni prostor Sensa, Adria Media Ljubljana (dvorana A) 
Srednja zdravstvena šola 
prof. Nikica Grkman z dijaki 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola 
13:00 - 16:00
MERJENJE VITALNIH FUNKCIJ 
Srednja zdravstvena šola 
prof. Nikica Grkman z dijaki 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola 
13:45 - 14:30
RAVNANJE Z VODNIMI VIRI IN ODPADNIMI VODAMI 
Planinaska zveza Slovenije 
mag. Drago Dretnik 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
14:00 - 15:45
OKROGLA MIZA: KAKO PRIBLIŽATI POTROŠNIKU PONUDBO ZDRAVILNIH ZELIŠČ 
Gospodarsko razstavišče pod pokroviteljstvom Ministrstva za kmetijstvo in Ministrstva za zdravje 
Diskusijo “KAKO NAPREJ” vodi: dr. Samo Kreft; udeleženci: dr. Nataša Ferant (Inštitut za hmeljarstvo in pivovarstvo), Alenka Marjetič Žnider (MKGP), dr. Elizabeta Mičovič (Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin), Barbara Razinger (Javna agencija RS za zdravila in medicinske pripomočke), g. Milan Kalan (KGZS, Komisija za zelišča) 
Avla levo 
14:00 - 16:00
PRETEČENO JE NEZAŽELJENO? 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
14:00 - 16:00
SE (Z)NAJDEŠ V HLADILNIKU? 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
14:30 - 15:00
ČISTILNE NAPRAVE za objekte z nestalnim dotokom odpadne vode. 
ROTO 
dr. Jasmina Filipič 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
15:00 - 16:00
ETERIČNA OLJA ZA ŽENSKO DUŠO IN TELO 
Magnolija 
Nina Medved 
Avla desno 
15:00 - 17:00
ČISTILNE NAPRAVE - PRIMERI DOBRIH PRAKS: Rastlinska čistilna naprava A do Ž-Kozjanski park, Centralna čistilna naprava Ljubljana, Centralna čistilna naprava Domžale-Kamnik, Komunalna čistilna naprava Novo mesto, vodovodi in kanalizacija Nova Gorica 
GR 
 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
16:00 - 17:00
ZDRAVLJENJE PO DR.BUDWIGOVI-pomoč pri artritisu, srčnem infarktu, raku in drugih boleznih 
Društvo ONEJ 
Dominik Golenhofen, holistični zdravilec in Dajana Milanič, založba Orbis 
Avla desno 
16:00 - 19:00
ZGODILA SE JE NESREČA: PREVEZOVANJE POŠKODOVANIH MEDVEDKOV(ZA OTROKE) 
Srednja zdravstvena šola 
prof. Katarina Gradišar Seifrid 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola 
16:00 - 18:00
EKSPERMENTIRAMO: NAJDI EKO ŽIVILO! 
Društvo Ekologi brez meja 
 
 
16:30 - 18:30
MOŽGANSKI FITNES 
Center za urjenje spomina 
Jasmina Lambergar 
Avla levo 
17:00 - 17:30
GIBALNA DELAVNICA ZA STAREJŠE 
Simbioza Genesis 
 
Razstavni prostor Simbioza Genesis (dvorana C) 
17:00 - 18:30
OKROGLA MIZA-PREHRANA OTROK V ŠOLAH IN VRTCIH 
Proorganika 
Proorganika s prehranskimi strokovnjaki, predstavniki vrtcev in šol, države in nevladnih organizacij Sodelujoči: Matjaž Kološa, Mateja Tea Dereani, Marjetka Založnik, Anamarija Slabe, Peter Rajšek, Neja Samar Brenčič, Franci Hočevar. Povezuje: Irena Tomažin 
Urška 
17:00 - 17:15
VARNO ODSTRANJEVANJE AMALGAMA IN RAZSTRUPLJANJA 
Bija 
dr. dent. med Mateja Rotar 
Avla desno 
17:00 - 17:30
PREDNOSTI OGREVANJA S TOPLOTNIMI ČRPALKAMI 
ZRMK 
doc. dr. Henrik Gjerkeš, GI ZRMK 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
17:15 - 17:30
VPLIV STRESA NA HORMONSKO RAVNOVESJE 
Bija 
dr. med. spec. gin. in 
Avla desno 
17:30 - 17:45
KAKO SE POVEZUJETA GINEKOLOG IN ZOBOZDRAVNIK 
Bija 
dr. dent. med Mateja Rotar in dr. med. spec. gin. in 
Avla desno 
17:30 - 18:00
TRAJNOSTNA ENERGETSKA RABA LESNE BIOMASE 
ZRMK 
doc. dr. Henrik Gjerkeš, GI ZRMK 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
18:00 - 19:00
Okrogla miza: PRIVATIZACIJA ČLOVEŠKIH VIROV IN HRANA ZA MIR KOT REŠITEV PRED KORPORACIJSKO LOGIKO 
Inštitut S.U.R.F. 
Danilo Ivanuša, Maša Vodušek 
Avla levo 
18:00 - 19:00
KLJUČ DO BOLJŠEGA PREGLEDA NAD ZDRAVJEM-UREJENI ZDRAVSTVENI PODATKI 
Gospodar zdravja 
mag. farmacije Lidija Gerzej 
Avla desno 
18:00 - 19:00
KINO KOTIČEK: FILMI O VAROVANJU NARAVE 
 
 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
14. 11. 2014
09:00 - 19:00
iDANCE (3D FUZIJA PLESNIH RITMOV) 
Plesna šola Urška 
Plesna šola Urška 
Razstavni prostor Plesna šola Urška (dvorana C) 
09:00 - 19:00
KULINARIČNE PREDSTAVITVE ZDRUŽENJA SURFOOD 
Inštitut S.U.R.F. 
Danilo Ivanuša, Martin Rojnik 
Razstavni prostor Bija (dvorana A) 
09:00 - 19:00
DEGUSTACIJE: ZLATI MEDENJAKI, MEDENJAKI IZ NAVADNE IN TATARSKE AJDOVE MOKE 
Čebelarska zveza Slovenije-JSSČ 
Sladice pripravi: Izobraževalni center Piramida iz MB 
Razstavni prostor Čebelarska zveza Slovenije-JSSČ (dvorana A2) 
09:00 - 10:00
MOŽGANI-ZAKAJ SO TAKO POMEMBNI? (predavanje za mladostnike) 
Sinapsa 
dr. Blaž Koritnik 
Avla desno 
09:00 - 19:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije 
zdravniki in specialisti 
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije 
09:00 - 19:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG 
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
Razstavni prostor Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije (dvorana A) 
09:00 - 19:00
PROGRAM SAMOPREGLEDOVANJA ZA MOŠKE IN ŽENSKE -ZDRAVJE NA DELOVNEM MESTU, SIM CENTER-OSVAJANJE ROČNIH SPRETNOSTI NA SIMULACIJSKIH LUTKAH ZA USPEŠNO OSKRBO PACIENTOV. 
Zdravstveni dom Ljubljana 
 
Razstavni prostor Zdravstveni dom Ljubljana (dvorana A) 
09:00 - 19:00
PREDSTAVITEV ORODIJ ZA ZMANJŠANJE KOLIČIN ZAVRŽENE HRANE 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
10:00 - 11:00
NOVINARSKA KONFERENCA: OD SETVE DO ŽETVE, KAR SEJEMO TO ŽANJEMO 
Čebelarska zveza Slovenije-JSSČ 
Udeleženci: Boštjan Noč (predsednik ČZS); mag. Tanja Strniša (MKGP); Branko Ravnik (KGZS) in predstavnik GZS – Zbornica živilskih in kmetijskih podjetij 
Avla levo 
10:00 - 15:30
GRAFOLOŠKA ANALIZA PODPISA 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Edita Tomič 
Razstavni prostor Sensa-Adria Media Ljubljana (dvorana A) 
10:00 - 10:45
EKOSISTEMSKE REŠITVE - KOLIKO JE VREDNA NARAVA? 
UL, BF 
prof.dr.Alenka Gaberščik-UL,BF, Oddelek za Biologijo 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
10:00 - 17:00
INDIVIDUALNA ENERGETSKA SVETOVANJA ZA OBISKOVALCE SEJMA 
 
Samo Cotelj, Andrej Svetina 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
10:45 - 11:30
MOKRIŠČA 
Zavod za varstvo narave 
Mateja Kocjan, Zavod za varstvo narave 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
11:00 - 11:30
GIBALNA DELAVNICA ZA STAREJŠE 
Simbioza Genesis 
 
Razstavni prostor Simbioza Genesis (dvorana C) 
11:00 - 18:00
JOGA (STUDIO MOKINI) 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Studio Mokini 
Razstavni prostor Sensa-Adria Media Ljubljana (dvorana A) 
11:00 - 11:45
KONOPLJINA KUHINJA 
Društvo ONEJ in Zavod Belouška 
Tjaša Prošek 
Avla desno 
11:00 - 11:40
AJDA V PREHRANI – MED TRADICIJO IN SODOBNIMI TRENDI 
Čebelarska zveza Slovenije-JSSČ 
dr. Blanka Vombergar, univ.dipl. inž. živilske tehnologije (izobraževalni center Piramida) 
Avla levo 
11:00 - 12:00
CELOSTNI PRISTOP USTNEMU ZDRAVJU 
Center za ustno medicino 
dr. Sebastjan Perko 
Galerija 
11:00 - 15:00
DELAVNICA: PRIKAZ PRVE POMOČI 
Srednja zdravstvena šola 
prof. Alojzija Fink z dijaki 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A) 
11:00 - 15:00
DELAVNICA:NEGA ROK 
Srednja zdravstvena šola 
prof. Alojzija Fink z dijaki 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A) 
11:30 - 12:00
ŠKOCJANSKI ZATOK - POLSLANO MOKRIŠČE (DOPPS) 
DOPPS 
 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
11:40 - 12:15
 
 
 
 
12:00 - 13:00
SPOZNA(VA)JMO SPOMIN V MOŽGANIH 
Sinapsa 
dr. Simon Brezovar 
Avla desno 
12:00 - 12:30
DELFINI V SLOVENSKEM MORJU 
Morigenos 
 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
12:30 - 13:15
PROJEKT LIFE-RENUTACIJA VODOTOKOV NA CERKNIŠKEM JEZERU 
Notranjski regijski park 
Tine Schein, Notranji regijski park 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
13:00 - 13:30
VLOGA KANABINOIDOV V ONKOLOGIJI 
Društvo Onej 
dr. Josipina Ana Červek 
Galerija 
13:15 - 14:00
POPIS ONESNAŽENIH JAM V SLOVENIJI 
Jamarska zveza Slovenije 
doc. dr. Miha Čekada 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
13:30 - 14:00
MEDICINSKA KONOPLJA-MED PRIČAKOVANJI IN OMEJITVAMI 
Društvo Onej 
dr. Majda Zorec Karlovšek 
Galerija 
14:00 - 15:00
PRAKTIČNI NASVETI IN IZKUŠNJE UPORABE KONOPLJE V MEDICINSKE NAMENE 
Društvo Onej 
dr. Josipina Ana Červek (Onkološki inštitut), Damjan Grenc (UKC Ljubljana) ter dr. Majda Zorec (Inštitut za sodno medicino) ter bolniki, ki uporabljajo konopljo (Charlotte Hansen SWE, Irina Marković SRB).Moderatorka: Maja Kohek 
Galerija 
14:00 - 14:45
PREDSTAVITEV PILOTSKEGA REAKTORJA ZA SUŠENJE IN RAZKUŽEVANJE KOMUNALNIH IN/ALI INDUSTRIJSKIH MULJEV IZ ČISTILNIH NAPRAV 
Univerza v Mariboru in Gorenje Surovina d.o.o. 
dr. Riko Šafarič, dr. Andrej Šorgo, dr. Janez Kramberger, dr. Janez Ekart, dr. Božidar Bratina, dr. Suzana Fišer, Žilič, mag.Tadej Krošlin, Viljana Brumec 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
14:00 - 16:00
EKSPERIMENTIRAMO: NAJDI EKO ŽIVILO! 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
14:00 - 16:00
EKSPERIMENTIRAMO: VEŠ KAJ JEŠ? 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
14:45 - 15:30
ENERGETSKA IZKAZNICA STAVBE IN DRUGI CERTIFIKATI TRAJNOSTNE GRADNJE - CEC 5, CABEE, MaTriD, EPISCOPE, RePublic_ZEB, CombinES, HIGHRISE 
GI ZRMK 
doc. dr. Marjana Šijanec Zavrl, mag. Miha Tomšič, Andraž Rakušček, doc. dr. Henrik Gjerkeš-GI ZRMK 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
15:00 - 18:00
DELAVNICA: PRIPRAVA FEELGOOD PALAČINK (Feelgood kuhinja dobrega počutja) 
Feelgood 
 
Rastavni prostor Bodi eko 
15:00 - 16:00
BOGASTVO KAMNIN IZ VZHODA 
Upravljanje in svetovanje Kristal 
Marjetka Kralj 
Avla levo 
15:00 - 19:00
DELAVNICA ZA NAJMLAJŠE: ZGODILA SE JE NESREČA(oskrba poškodovanih medvedkov) 
Srednja zdravstvena šola 
prof. Katarina Gradišar Seifrid 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A) 
15:30 - 16:00
SKORAJ NIČENERGIJSKE HIŠE 
GI ZRMK 
Mihael Mirtič, doc. dr. Marjana Šijanec Zavrl 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
16:00 - 19:00
GRAFOLOŠKO SVETOVANJE 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Jožica Leskovar 
Razstavni prostor Sensa-Adria Media Ljubljana (dvorana A) 
16:00 - 16:30
ENERGIJSKO UČINKOVITI GOSPODINJSKI APARATI-IEE YAECI 
GI ZRMK 
mag. Miha Tomšič 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
16:00 - 18:00
EKSPERIMENTIRAMO: PRETEČENO JE NEZAŽELJENO 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
16:00 - 18:00
EKSPERIMENTIRAMO: SE (Z)NAJDEŠ V HLADILNIKU? 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
16:30 - 17:30
ALEN KOBILICA: MOJA POT 
Proorganika 
Alen Kobilica 
Galerija 
16:30 - 18:30
MOŽGANSKI FITNES 
Center za urjenje spomina 
Jasmina Lambergar 
Avla levo 
16:30 - 17:15
OGREVANJE IN PRIPRAVA TOPLE VODE S TOPLOTNO ČRPALKO 
GI ZRMK 
mag. Samo Cotelj 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
17:15 - 18:00
OGREVANJE IN PRIPRAVA TOPLE VODE S KURILNO NAPRAVO NA LESENO BIOMASO IN SPREJEMNIKI SONČNE ENERGIJE 
GI ZRMK 
Andrej Svetina 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
17:30 - 19:00
OKROGLA MIZA: EKO TRENDI V PREHRANI 
Proorganika 
Sodelujoči: Alenka Košir, Tajča Pavček, Katja Mrzel, Živa Lopatič, Mladen Krsnik, Gregor Hribar, Vladimir Stanić. Povezujeta: Irena Tomažin in Andreja Košir 
Galerija 
18:00 - 18:30
POUČNI TRENING ZA TEKAČE ZAČETNIKE 
Urbani Tekači 
Urban Praprotnik - tekaški trener, prof. šp. vzg. in vodja Urbanih tekačev 
Razstavni prostor Urbani tekači (dvorana C) 
18:00 - 19:00
ZAKAJ SE BOJIMO MAŠČOB IN SLADKORJA V PREHRANI 
Društvo za zdravje srca in ožilja 
prim. Matija Cevc, dr. med. 
Avla desno 
18:00 - 19:00
KLJUČ DO BOLJŠEGA PREGLEDA NAD ZDRAVJEM-UREJENI ZDRAVSTVENI PODATKI 
Gospodar zdravja 
Lidija Gerzej 
Avla levo 
18:00 - 19:00
KINO KOTIČEK: FILMI O VAROVANJU NARAVE 
 
 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
15. 11. 2014
09:00 - 19:00
iDANCE (3D FUZIJA PLESNIH RITMOV) 
Plesna šola Urška 
Plesna šola Urška 
Razstavni prostor Plesna šola Urška (dvorana C) 
09:00 - 19:00
DEGUSTACIJE: SLADICE IN KRUH IZ AJDE IN ŽIT 
Čebelarska zveza Slovenije-JSSČ 
Dobrote pripravi Šolski center Šentjur 
Razstavni prostor Čebelarska zveza Slovenije (dvorana A2) 
09:00 - 19:00
KULINARIČNE PREDSTAVITVE ZDRUŽENJA SURFOOD 
Inštitut S.U.R.F. 
Danilo Ivanuša, Martin Rojnik 
Razstavni prostor Bija (dvorana A) 
09:00 - 10:00
MOTNJE HRANJENJA 
Sensa 
mag. Danaja Lorenčič 
Avla levo 
09:00 - 12:00
KOMUNIKACIJA Z GLUHIMI 
Srednja zdravstvena šola 
prof. Tanja Giuliatti Davinić 
Razstavni prostor Srednja zdravstvena šola (dvorana A) 
09:00 - 19:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije 
zdravniki in specialisti 
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije (dvorana A) 
09:00 - 19:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG 
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
Razstavni prostor Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije (dvorana A) 
09:00 - 19:00
PROGRAM SAMOPREGLEDOVANJA ZA MOŠKE IN ŽENSKE -ZDRAVJE NA DELOVNEM MESTU, SIM CENTER-OSVAJANJE ROČNIH SPRETNOSTI NA SIMULACIJSKIH LUTKAH ZA USPEŠNO OSKRBO PACIENTOV. 
Zdravstveni dom Ljubljana 
 
Razstavni prostor Zdravstveni dom Ljubljana (dvorana A) 
09:00 - 09:30
JESENSKA PRIPRAVA TAL 
Homeogarden 
Marko Hočevar 
Avla desno 
09:30 - 10:00
KAKO POSTATI DRUŽINA BREZ ZAVRŽENE HRANE 
Ekologi brez meja 
 
Avla desno 
10:00 - 13:00
TEKAŠKA DELAVNICA Z URBANOM PRAPROTNIKOM (ZA IZKUŠENE TEKAČE IN ZAČETNIKE) 
Urbani Tekači 
Urban Praprotnik, tekaški trener, prof.šp.vzg in vodja Urbanih tekačev 
Avla desno 
10:00 - 11:00
IDEALNA DIETA - ALI OBSTAJA? 
FEELGOOD 
Mario Sambolec 
Avla levo 
10:00 - 14:00
GRAFOLOŠKO SVETOVANJE 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Jožica Leskovar 
Razstavni prostor Sensa-Adria Media Ljubljana (dvorana A) 
10:00 - 12:00
RICK SIMPSON (Kanada): ZDRAVLJENJE S KONOPLJINO SMOLO 
Društvo ONEJ 
Rick Simpson 
Galerija 
10:00 - 11:00
VARSTVO RIB V SLOVENIJI 
Tehniški muzej Bistra 
dr. Romana Erhatič Širnik 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
10:00 - 12:00
OBISK AMBASADORKE PROJEKTA “VOLK SIT, KOZA CELA” -ANA ŽONTAR KRISTANC 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
10:00 - 17:00
INDIVIDUALNA ENERGETSKA SVETOVANJA ZA OBISKOVALCE SEJMA 
 
Ivan Kenda, Carmen Hladnik Prosenc, Patricjo Božič 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
11:00 - 18:00
JOGA (STUDIO MOKINI) 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Studio Mokini 
Razstavni prostor Sensa-Adria Media Ljubljana (dvorana A) 
11:00 - 11:45
MOŽNOSTI OBNOVE VODNIH OBJEKTOV IN REGULIRANIH ODSEKOV VODOTOKOV ZA IZBOLJŠANJE EKOLOŠKEGA STANJA 
TC Vode 
dr. Lidija Globevnik 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
11:00 - 12:00
URBANO VRTNARJENJE 
Eko dežela 
 
Avla levo 
11:45 - 12:30
NAČRT UPRAVLJANJA Z VODO 
MOP, Sektor za upravljanje z vodami 
dr. Darja Stanič Racman 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
12:00 - 13:00
Q&A O UPORABI KONOPLJE V MEDICINSKE NAMENE 
Društvo ONEJ 
Rick Simpson 
Galerija 
12:00 - 13:00
EKOLOŠKO VRTNARJENJE ZA VSAKOGAR 
Eko dežela (Dašis, d.o.o.) 
Jerneja Jošar 
Avla levo 
12:30 - 13:15
Monitoring in ocena ekološkega stanja slovenskih rek 
ARSO 
Maja Sever 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
13:00 - 14:00
AROMATERAPIJA V ČASU GRIP IN PREHLADOV 
Magnolija 
Nina Medved 
Avla desno 
13:00 - 14:00
INOVATIVNI PRISTOPI PRI OBRAVNAVI OTROK Z MOTNJAMI V VEDENJU 
Inštitut S.U.R.F. 
Dejan Satirov (Mavrični Bojevniki) 
Galerija 
13:15 - 14:00
Kopalne vode v Sloveniji 
ARSO 
Mateja Poje 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
14:00 - 15:00
PREDAVANJE Z MEDITACIJO: OZAVEŠČANJE DUHOVNIH POTENCIALOV IN NJIHOVA UPORABA V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Sandi Dolinar 
Avla levo 
14:00 - 14:30
ZADNJI INFARKT 
Zavod Ivannova 5 
Ivan Zlatkovič 
Avla desno 
14:00 - 16:00
ZVOČNO-ENERGIJSKA KIRURGIJA (s kratkim uvodnim predavanjem dr.Mire Omerzel-Mirit 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
dr. Mira Omerzel- Mirit 
Galerija 
14:00 - 14:45
POMEN ČISTILNIH NAPRAV, MONITORING 
 
 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
14:00 - 16:00
EKSPERIMENTIRAMO: PRETEČENO JE NEZAŽELENO? 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
14:00 - 16:00
EKSPERIMENTIRAMO: SE (Z)NAJDEŠ V HLADILNIKU? 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
14:45 - 15:45
POPLAVNE DIREKTIVE V SLOVENIJI 
 
 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
15:00 - 18:00
DELAVNICA: PREDSTAVITEV IDEJ ZA SESTAVO ZDRAVIH OBROKOV (Feelgood kuhinja dobrega počutja) 
Feelgood 
 
Razstavni prostor Bodi eko; Argos Media (dvorana A) 
15:00 - 16:00
SLADKOR JE/NI ZA OTROKE 
Proorganika 
Mladen Krsnik 
Avla levo 
15:00 - 19:00
ASTROLOŠKO SVETOVANJE 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Tadej Šink 
Razstavni prostor Sensa-Adria Media Ljubljana (hala A) 
15:45 - 16:30
PREVENTIVNI SANACIJSKI UKREPI PRI POPLAVAH, PLAZOVIH IN NEURJIH 
GI ZRMK 
Jože Kos, Jurij Skok, Neva Jejčič 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
16:00 - 16:30
VPLIV PREHRANE NA NAŠE RAZMIŠLJANJE 
Proorganika 
Irena Tomažin 
Avla levo 
16:00 - 17:00
TISA, nevarnost za človeštvo? 
Inštitut S.U.R.F. 
Anton Komat 
Galerija 
16:00 - 17:00
ORGANSKO TRAJNOSTNO VRTNARJENJE 
Homeogarden 
Marko Hočevar 
Avla desno 
16:00 - 18:00
EKSPERIMENTIRAMO: NAJDI EKO ŽIVILO! 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
16:00 - 18:00
EKSPERIMENTIRAMO: VEŠ KAJ JEŠ? 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
16:30 - 18:00
Center za urjenje spomina 
Center za urjenje spomina 
Jasmina Lambergar 
Avla levo 
16:30 - 17:15
MALE BIOLOŠKE ČISTILNE NAPRAVE 
GI ZRMK 
mag. Ivan Kenda 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
17:00 - 18:00
DELAVNICA Z ALENOM KOBILICO IN OKUŠANJE SLADOLEDOV 
Proorganika 
Alen Kobilica, vrhunski paratriatlonec, ustanovitelj fundacije Vidim cilj in podjetja Pro Organika, d.o.o. 
Razstavni prostor Proorganika 
17:00 - 18:00
HOKUSPOKUS / KULINARIČNE DELAVNICE ZA OTROKE 
Inštitut S.U.R.F. 
Danilo Ivanuša 
Razstavni prostor Bija (dvorana A) 
17:00 - 18:00
KLJUČ DO BOLJŠEGA PREGLEDA NAD ZDRAVJEM – UREJENI ZDRAVSTVENI PODATKI 
Gospodar zdravja 
mag. farmacije Lidija Gerzej 
Avla desno 
17:15 - 18:00
PRIPRAVA TOPLOTNE VODE Z OBNOVLJIVIMI VIRI ENERGIJE 
GI ZRMK 
Carmen Hladnik Prosenc 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
18:00 - 19:00
ZGODBA O KONOPLJI 
Društvo ONEJ 
Donisha Prendergast 
Galerija 
18:00 - 19:00
IZDELAVA NOVOLETNIH ARANŽMAJEV IN VENČKOV 
Klub Gaia 
Ksenija Filipčič 
Avla desno 
18:00 - 19:00
SODOBNI ŠAMANIZEM - PRADAVNA ZNANJA V VLOGI GENERATORJA RAZVOJA SODOBNE DRUŽBE 
ALTORION - GNOSTIČNI CENTER ALTERNATIVE 
ROBERT LAVTAR, Šaman, Babalawo in Mojster Gnostične Spiritualne Tehnologije 
Avla levo 
18:00 - 18:45
VARČEVANJE S TOPLO IN HLADNO VODO V GOSPODINJSTVIH 
GI ZRMK 
Patricijo Božič 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
16. 11. 2014
09:00 - 17:00
iDANCE (3D FUZIJA PLESNIH RITMOV) 
Plesna šola Urška 
Plesna šola Urška 
Razstavni prostor Plesna šola Urška (dvorana C) 
09:00 - 17:00
DEGUSTACIJE: AJDOV KRUH Z OREHI, RAZLIČNE VRSTE SIRA, TERAN 
Čebelarska zveza Slovenije-JSSČ 
Dobrote pripravi Biotehniški center Naklo 
Razstavni prostor Čebelarska zveza Slovenije-JSSČ (dvorana A2) 
09:00 - 19:00
KULINARIČNE PREDSTAVITVE ZDRUŽENJA SURFOOD 
Inštitut S.U.R.F. 
Danilo Ivanuša, Martin Rojnik 
Razstavni prostor Bija (dvorana A) 
09:00 - 17:00
PREPREČITE OSTEOPOROZNI ZLOM Presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom in izračun tveganja za osteoporozni zlom z računalniškim modelom FRAX 
Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije 
zdravniki in specialisti 
Rastavni prostor Zveza društev bolnikov z osteoporozo Slovenije (dvorana A) 
09:00 - 17:00
MERJENJE KRVNEGA TLAKA, SRČNEGA UTRIPA, SLADKORJA V KRVI, HOLESTEROLA IN TRIGLICERIDOV V KRVI, SNEMANJE EKG 
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije 
 
Razstavni prostor Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije (dvorana A) 
09:00 - 17:00
PROGRAM SAMOPREGLEDOVANJA ZA MOŠKE IN ŽENSKE -ZDRAVJE NA DELOVNEM MESTU, SIM CENTER-OSVAJANJE ROČNIH SPRETNOSTI NA SIMULACIJSKIH LUTKAH ZA USPEŠNO OSKRBO PACIENTOV. 
Zdravstveni dom Ljubljana 
 
Razstavni prostor Zdravstveni dom Ljubljana (dvorana A) 
09:00 - 10:00
EKOLOŠKO VRTNARJENJE ZA VSAKOGAR 
Homeogarden 
Jerneja Jošar 
Avla desno 
10:00 - 11:30
INDUSTRIJSKA UPORABA KONOPLJE IN PRIDOBIVANJE KONOPLJINEGA OLJA 
Duštvo ONEJ 
Mirko Hudi 
Avla desno 
10:00 - 11:00
RUDOLF STEINER: KAKO LAHKO PRESEŽEMO NERVOZO? 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Jani Urbanc 
Avla levo 
10:00 - 12:00
EKSPERIMENTIRAMO: NAJDI EKO ŽIVILO! 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
10:00 - 12:00
EKSPERIMENTIRAMO: VEŠ KAJ JEŠ? 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
10:00 - 10:30
SKORAJ NIČENERGIJSKE HIŠE 
GI ZRMK 
Mihael Mirtič, doc. dr. Marjana Šijanec Zavrl 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
10:00 - 17:00
INDIVIDUALNA ENERGETSKA SVETOVANJA ZA OBISKOVALCE SEJMA 
 
Marjan Bratkovič, Andrej Svetina, Lucjan Batista 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
10:30 - 11:00
ENERGIJSKO UČINKOVITI GOSPODINJSKI APARATI -IEE YAECI 
GI ZRMK 
mag. Miha Tomšič 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
11:00 - 18:00
JOGA (STUDIO MOKINI) 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Studio Mokini 
Razstavni prostor Sensa-Adria Media Ljubljana (hala A) 
11:00 - 11:30
KAKO OTROKE NAVDUŠITI NAD ZDRAVO PREHRANO 
Proorganika 
Irena Tomažin, mediatorka in ustvarjalka Zdrava-juhica.si 
Avla levo 
11:00 - 12:30
IZKORISTIMO ZIMO ZA POLNJENJE BATERIJ -PLAN SUPERŽIVIL IN ŽIVLJENJSKI SLOG 
Faceforce d.o.o. 
Savina Atai 
Galerija 
11:00 - 11:30
ZELENE ODLOČITVE PRI NAKUPU IN ENERGETSTKO POGODBENIŠTVO 
GI ZRMK 
mag.Miha Tomšič 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
11:30 - 12:00
POZITIVEN PRISTOP K REŠEVANJU KONFLIKTOV 
Proorganika 
Irena Tomažin, mediatorka in ustvarjalka Zdrava-juhica.si 
Avla levo 
11:30 - 12:00
IZBIRA IN VGRADNJA OKEN TER OKOLJSKI CERTIFIKAT ZNAK KAKOVOSTI V GRADITELJSTVU 
GI ZRMK 
Eva Nejčič 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
11:30 - 12:00
ZAVRŽENA HRANA V GOSPODINJSTVIH V SLOVENIJI 
EKOLOGI BREZ MEJA 
Albin Keuc 
Avla desno 
12:00 - 15:00
ASTROLOŠKO SVETOVANJE 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Tadej Šink 
Razstavni prostor Sensa-Adria Media Ljubljana (dvorana A) 
12:00 - 13:00
SAMOSKRBNI ZELENJAVNI VRT Z APLIKACIJO NAREDIVRT.SI 
Klub Gaia 
Davor Špehar 
Avla desno 
12:00 - 12:30
TRAJNOSTNA RABA ENERGIJE Z OKOLJSKIMI VIDIKI 
GI ZRMK 
mag. Miha Tomšič, Mihael Mirtič 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
12:30 - 13:15
TRAJNOSTNA GRADNJA V TEORIJI IN PRAKSI - EE HIGHRISE 
GI ZRMK 
 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
13:00 - 14:00
KLJUČ DO BOLJŠEGA PREGLEDA NAD ZDRAVJEM – UREJENI ZDRAVSTVENI PODATKI 
Gospodar zdravja 
mag. farm. Lidija Gerzej 
Avla levo 
13:15 - 14:00
PRIPRAVA TOPLE SANITARNE VODE 
GI ZRMK 
Lucjan Batista 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
13:30 - 14:00
PREDNOSTI EKOLOŠKIH ŽIVIL IN EKOLOŠKE OZIMNICE 
Eko podeželje z.o.o. 
Zvonko Pukšič (Moja biodežela), Eko podeželje z.o.o. 
Avla desno 
14:00 - 15:00
GHEE KOT KULINARIČNO ZLATO IN DOBER HOLESTEROL 
Bija 
Dušan Mamut in Badovinac Zupanič 
Avla desno 
14:00 - 15:00
DELAVNICA: ČUDOIVITA DIŠEČA DARILA 
Magnolija 
Nina Medved 
Avla levo 
14:00 - 14:45
BIOLOŠKE ČISTILNE NAPRAVE 
GI ZRMK 
Lucjan Batista 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
14:00 - 16:00
EKSPERIMENTIRAMO: PRETEČENO JE NEZAŽELENO? 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
14:00 - 16:00
EKSPERIMENTIRAMO: SE (Z)NAJDEŠ V HLADILNIKU? 
Društvo Ekologi brez meja 
 
Razstavni prostor Ekologi brez meja (dvorana A2) 
14:45 - 15:30
OGREVANJE IN PRIPRAVA TOPLE VODE S KURILNO NAPRAVO NA LESNO BIOMASO IN SPREJEMNIKI SONČNE ENERGIJE sončne energije 
GI ZRMK 
Andrej Svetina 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
15:00 - 17:00
GRAFOLOŠKA ANALIZA PODPISA 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Edita Tomič 
Razstavni prostor Sensa-Adria Media Ljubljana (dvorane A) 
15:30 - 16:15
UPORABA DEŽEVNICE V HIŠAH - IZRAČUN IN IZVEDBA SISTEMOV TER PRAKTIČNE IZKUŠNJE 
GI ZRMK 
Marjan Bratkovič 
Zeleno sobivanje (dvorana C) 
16:00 - 17:00
SPREGLEDANO POSLANSTVO SPOLNOSTI 
Sensa, Adria Media Ljubljana 
Zoran Železnikar 
Avla desno